«Генеральною імітацією вибору» назвала російська «Незавісімая газєта» позавчорашні вибори різного рівня в 70 регіонах Росії. Найважливіші відбулися в 14 регіонах, де громадяни обирали місцеві парламенти. Виборчу планку, яка цього разу була піднята до семи відсотків, намагалися подолати 14 партій. У цій кампанії, яку вважають генеральною репетицією перед виборами до Думи цього року та президентськими виборами-2008, могли брати участь третина виборців країни — приблизно 30 мільйонів осіб. «Результати, які будуть зафіксовані по цих виборах із підтримки політичних партій, певною мірою продемонструють тенденцію, яку можна очікувати на виборах депутатів Держдуми», — цитує «Нєзавісімая газєта» слова голови ЦВК Росії Олександра Вєшнякова.
Утім «тенденція» була відома ще до виборів — ніхто не мав сумнівів у перемозі прокремлівської партії «Єдина Росія». Те, що вона (за результатами екзит-полів, які проводив Всеросійський центр вивчення громадської думки, та першими неповними даними з округів) перемогла на недільних виборах «лише» у 13 із 14 регіонів і не скрізь дотягнула до підтримки в 45 відсотків, що ставилося за мету, дехто в Росії розцінює навіть як певну поразку. Але програш «єдиноросів» у Ставропольському краї, де за них проголосували 29,21 відсотка виборців, представникам «Справедливої Росії», які набрали 40,24 відсотка, можна також віднести до перемоги Кремля. Адже «Справедлива Росія» створювалася кремлівськими ляльководами з єдиною метою: відібрати голоси у комуністів та опозиції. Коштів на намалювання «справедливим» образу «справжніх захисників народу» Кремль не пошкодував. На цих виборах «нешкідливі екземпляри» з ЛДПР Жириновського та не менш патріотичні, ніж імперський Кремль, комуністи Зюганова ще якось плуталися під ногами у влади. Але Кремль на цих виборах значно наблизився до своєї головної мети: мати на виборах двох супергравців, обидва з яких є прокремлівськими.
Представники опозиційного «Союзу правих сил» (СПС) спромоглися висунути кандидатів лише в дев'яти з 14 регіонів. Списки ліберального «Яблука» пропустили лише в чотирьох регіонах, зокрема «яблучників» не допустили до виборів у більш демократичному, порівняно з рештою Росії, Санкт-Петербурзі. Лідер цієї партії Григорій Явлінський заявив: «Петербург перетворили на полігон, де проводять випробування виборів без будь-якого вибору». За його словами, «дуже впливові сили зацікавлені у видавлюванні «Яблука» з публічної політики». Втім позиції демократів у Росії настільки безнадійні, що навіть у Петербурзі СПС набрав трохи більш нiж п'ять відсотків голосів і не подолав виборчий бар'єр для проходження в місцевий парламент. «Яблуко» в трьох із чотирьох регіонів, де воно брало участь у виборах, набрало по чотири відсотки.
Вибори пройшли загалом спокійно, якщо не враховувати традиційних скандалів, які влаштовували націонал-більшовики Едуарда Лимонова, підкинувши на одну з дільниць димову шашку.