Американський журнал «Форбс» оприлюднив свій традиційний щорічний список мільярдерів світу. Цього року їх нараховується рекордна за історію цього рейтингу кількість — 946. Для порівняння: в минулорічному списку фігурували «лише» 793 мільярдери. Тобто впродовж останнього року їх побільшало на 35 відсотків — найбільший стрибок за всю історію рейтингу «Форбс». Сумарні статки членів клубу мільярдерів становлять 3,5 трильйона доларів США.
13-й рік поспіль список очолює засновник корпорації «Майкрософт» Білл Гейтс, статки якого журнал оцінює в 56 млрд. доларів. Другу сходинку знову посів із 52 млрд. доларів американський інвестор Уоррен Баффетт (за рік збагатився на 10 млрд. доларів). На третій з 49 млрд. доларів розташувався мексиканський промисловець Карлос Слім. Неймовірний стрибок, оскільки минулого року Слім мав «лише» 19 мільярдів! Четверта позиція — за шведом, власником компанії ІКЕА, Інваром Кампрадом, який «важить» 33 млрд. доларів. На п'ятій сходинці — індійський сталевий магнат, власник нашої «Криворіжсталі» Лакшмі Міттал з 32 млрд. доларів.
Зросла не лише кількість мільярдерів, але й країн, які вони репрезентують, — 53. Цього року в списку вперше з'явилися мільярдери з Сербії та Румунії. Найбільш швидкими темпами збільшується кількість супербагатіїв з Росії та Азії. Цього року в клубі додалося 19 нових росіян. Загалом їх 53, вони складають найбільшу після американців групу. Найбагатшим з російських олігархів є Роман Абрамович, який зі своїми «заробленими» 18,7 млрд. доларів посідає 16-ту сходинку списку. Пересічний вік російського мільярдера — 46 років, що на 16 років менше, ніж загалом по планеті.
Середній вік українських мільярдерів, яких цього року в списку «Форбс» семеро, ще менший. Перший з них стоїть на 214-й позиції — 40-річний Рінат Ахметов із чотирма млрд. доларів. На 323-й позиції — 46-річний Віктор Пінчук з 2,8 млрд. доларів, 488-му сходинку поділили 52-річний Сергій Тарута та секретар Ради національної безпеки та оборони України Віталій Гайдук (по 2 млрд. доларів у кожного), на 799-й сходинці з 1,2 млрд. доларів перебувають власники «Приват-груп» Ігор Коломийський та Геннадій Боголюбов. І найбідніший з українських грошових мішків, 33-річний Костянтин Жеваго (володiє пакетом акцiй групи «Фiнанси i кредит»), зі своїм округлим мільярдом доларів освоїв 891 позицію списку.