Киянам-автолюбителям є за що недолюблювати евакуатори. Не одному з них доводилося хапатися за серце, коли замість припаркованої на тротуарі автівки бачили порожнє місце. Бо перше, що при цьому спадає на думку, — вкрали! До того ж останнім часом у столиці ширилися чутки, що саме автомобілі-евакуатори стали чудовим знаряддям для злодіїв. За їхньою допомогою можна на очах у всіх «евакуювати» авто, яке потім марно шукати на штрафмайданчиках. Правда, компетентне джерело у столичній міліції повідомило «УМ», що жодного такого випадку в Києві ще не було. Але чутки — теж непоганий привід «мати зуба» на злощасні евакуатори.
Тому інформація, оприлюднена заступником голови Київської міськадміністрації Іреною Кільчицькою, спочатку розцінювалася мало не як війна, оголошена столичним евакуаторам. «Бойові дії, — як розповіла пані Ірена, — було зареєстровано у Солом'янському районі по вулиці Молодогвардійській». Саме там розташований штрафмайданчик, де разом із «конфіскованими» автомобілями «ночують» і самі евакуатори (їх у віданні комунальної служби столиці наразі 24). Для «теракту» невідомі нібито використали пляшки із запальною сумішшю, яку закинули на штрафмайданчик. Одна з них влучила в автівку комунальних служб. Пожежі вдалося запобігти завдяки пильності охоронців, котрі вчасно ліквідували загоряння». За словами Кільчицької, слідчо-оперативна група, яка прибула на місце події, навіть встановила, що зловмисників було троє. А інцидент сама заступник Черновецького пов'язує з «наведенням у столиці порядку»: «Після того як ми почали вводити цивілізовані, прийняті у всьому світі норми боротьби з правопорушеннями водіїв та із заторами на дорогах, нам одразу почали вставляти палки в колеса».
Версія правоохоронців дуже відрізняється від сказаного заступницею мера. Прес-офіцер Солом'янського райуправління міліції Ірина Біба розповіла «УМ», що виклик у чергову частину справді був, і міліція виїжджала на місце пригоди, однак про підпал узагалі не йдеться. «Хтось дійсно розбив скло одного з евакуаторів. Але не було ніякої запальної суміші. На місце не виїжджали ані пожежники, ані працівники МНС. Правоохоронці опитали свідків, проте на цьому розслідування й завершилося, бо писати офіційну заяву працівники штрафмайданчика відмовилися», — каже пані Ірина. Чому охоронці штрафмайданчика не захотіли писати заяву в міліцію — цьому також є пояснення. Коли ще минулого тижня хтось пляшкою розбив лобове скло одного з автомобілів, ті викликали міліцію, аби правоохоронці засвідчили пригоду та були підстави для відшкодування збитків у страховій компанії.