Генеральна прокуратура закінчила перевірку щодо скандалу зі звинуваченнями України в можливому продажу немовлят задля отримання стовбурових клітин (цю інформацію наприкінці минулого року розповсюдила Бі-Бі-Сі). Внаслідок цієї перевірки, до якої залучалися фахівці МОЗу, як констатує прес-служба Генпрокуратури, з'ясувалося, що «дані про надзвичайну поширеність в Україні використання післяабортивного матеріалу не відповідають дійсності». Хвалити Бога, не дійшло до «надзвичайної поширеності». Але такою заявою Генпрокуратура все ж визнала, що окремі випадки незаконної трансплантації людських тканин у нашій країні таки мали місце. Упродовж 2005—2006 років кримінальні справи за фактом трансплантації органів центрами, які не є спеціальними акредитованими установами й не володіють ліцензією на здійснення таких операцій, порушили прокуратури Донецької та Харківської областей, а також Криму.
Наприклад, ще донедавна анатомічні матеріали мертвого ембріона людини продавали в одній з міських лікарень міста Маріуполя, створивши комерційну структуру. А минулого року при Харківському медичному університеті співробітник кафедри акушерства та гінекології за гроші ввів людині препарат, незаконно виготовлений з тканин людини. Потрапив на лаву підсудних і службовець філії Міжвідомчого наукового центру кріобіології і кріомедицини Криму. Протягом 2005 —2006 років він здійснював операції з трансплантації анатомічних матеріалів мертвого ембріона. Тепер уже колишні лікарі й торгаші очікують на рішення суду.
А от у скандально відомій «справі немовлят» (у ній матері звинувачували один із пологових будинків Харкова, де начебто безслідно зникають новонароджені) досі нічого не прояснилося. Поки що задля об'єктивної та всебічної перевірки цих тверджень порушено кримінальні справи. Зокрема, порушено кримінальні справи за зверненнями голови Всеукраїнської федерації багатодітних матерів Тетяни Ісаєвої та харків'янки Світлани Пузікової про викрадення новонароджених дітей у пологовому будинку № 6 Харкова, а також Олени Захарової (в неї теж претензії до цього ж пологового будинку). Ще одну кримінальну справу порушено за викраденням новонародженої дитини з пологового будинку № 6 Києва. Слідство в даних справах триває у зв'язку з проведенням ДНК-експертиз, окремі з яких не завершено через відмову деяких матерів надати зразки крові для дослідження. «Водночас об'єктивних даних, які б свідчили про викрадення чи підміну дітей з метою використання їхнiх органів та тканин як трансплантантів, на даний час не здобуто, — запевняє прес-служба Генпрокуратури. — Проте дану версію активно відпрацьовують слідчі органи».