Біатлон iз шампанським та 6 понiвечених «Запорожцiв»

23.12.2003
Біатлон iз шампанським та 6 понiвечених «Запорожцiв»

      Проблемою правильного варіанта новорічної ночі люди далекоглядні переймаються задовго до тієї урочистої хвилини, коли куранти починають відлік першого дня Нового року. Хтось штурмує туристичні агентства, хтось обдзвонює ресторани та нічні клуби, окремі оригінали збирають компанію для поїздки на дачу, оскільки шашлики на свіжому морозному повітрі під зоряним небом — це теж нечувана романтика як для нашого урбаністично-прагматичного життя. Один мій знайомий взагалі вважає, що правильно зустрінутий Новий рік — це коли було тридцять перше грудня, а потім зразу — бац! — третє січня. Звичайно, такі провали в пам'яті для людини молодої дуже навіть спокусливі та зрозумілі. Але той же знайомий водночас категорично заявляє, що не «доганяє» людей, які Новий рік зустрічають iз мискою салату «олів'є» на столі, під телевізор, а першим новорічним тостом для них є вітальна промова Президента. «Нудно, — кривиться він, — поїли і спати, а де ж свято?» Ось тут саме час посперечатися. Оскільки відповідь на питання «А де ж свято?» наші доблесні телевізійники готували не один місяць. Знімали, переманювали зірок, режисерів та стилістів, запускали інтриги у пресу, шифрувалися й вигадували найвишуканіші анонси, які б глядачеві не залишали вибору — дивитися треба тільки це і лише на цьому каналі. Отож поки наші співвітчизники ганяються за новорічно-екстремальними варіантами, саме час дізнатися про плани каналів на новорічні свята.

 

Кому що, а «Інтеру» — мюзикл

      Упевнившись у своїх мюзиклових здібностях — «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», «Попелюшка» — «Інтер» пішов у заданому два роки тому напрямі. Та ще й як пішов, навряд чи якийсь з українських каналів дожене його найближчим часом . Цього року «Інтер» відзначиться аж трьома музичними історіями — «За двома зайцями», «Снігова королева», «Божевільний день, або Одруження Фігаро».

      Хітом серед хітів має стати, звісно ж «За двома зайцями». Кумедна пригода, описана паном Старицьким у позаминулому столітті, річ настільки позачасова, що триматися їй на хвилі народної любові ще дуже й дуже довго. Але у своєму прагненні мати стовідсотково рейтинговий продукт керівництво «Інтеру» пішло ще далі, запросивши на головну роль саму Примадонну. До речі, оригінал трішки осучаснили й підігнали під сьогоднішню систему цінностей та акцентів. Замість Проні Прокопівни у сюжеті «Зайців» режисера Макса Паперника фігурує така собі Тоня Коров'як — у цій ролі ми й побачимо Пугачову. Замість Свирида Петровича — Олексій Чиж (Максим Галкін), який зовсім не «син цирульника з-за канави» і навіть не «палікмахтер», а — (єто вам не что-лібо как!) — стиліст і власник салону краси «Клеопатра». Батьки Тоні-Проні (Анатолій Дяченко та Ніна Шаролапова) тримають мережу супермаркетів, а тітка Секлета (Андрій Данилко) торгує не яблучками, а ялинками. Закоханих Галю та Степана прогнозовано грають Ольга Сумська і Микола Боклан. Телеглядачі також матимуть нагоду познайомитися з блискучою актрисою з Театру на Лівому березі Олесею Жураковською (Химка). Музику та п'ять пісень до «Зайців» написав Андрій Данилко, а фінал історії організатори змінили повністю — так що ридаючу Тоню-Проню на східцять Андріївської церкви ми точно не побачимо.

      Папернику ж «Інтер» довірив знімати ще один свій мюзикл — андерсенівську «Снігову королеву». Список заявлених акторів і в цій картині також вражає своєю зірковістю. Тут вам і Лайма Вайкуле, і Крістіна Орбакайте, і Микола Басков, і Софія Ротару, «Дискотека Аварія», Таїсія Повалій, Володимир Винокур, Наталка Могилевська... Клара Новикова та Геннадій Хазанов грають у «Сніговій королеві» двох ворон, Карла і Клару, і навколо цього смішного дуету закручена окрема лав-сторі. Річ у тім, що біднесенькі пташки закохані одна в одну. Але колись, років, iз двісті тому, за дурною воронячою звичкою брати все, що погано лежить, вони обікрали одне одного: Карл у Клари украв корали, а та, як відомо, поцупила в нього кларнет... «Снігову королеву», окрім акторів та Паперника, ваяли також автор сценарію Григорій Ховрах, композитор і музичний продюсер Ігор Крутой, костюми для казки готували дві Вікторії — Краснова та Гресь.

      Якщо новорічну ніч на «Інтері» порівняти зі святковим пирогом, то на брак родзинок нарікати точно не доводиться, оскільки й третім мюзиклом канал планує «вистрелити» тоді ж, не відкладаючи прем'єру в довгу шухляду. «Божевільний день або Весілля Фігаро» ставив ще один наш відомий режисер музичного жанру, Семен Горов. Фігаро — актора Бориса Хвощанського — «виписали» аж iз Санкт-Петербурга, а компанію йому на знімальному майданчику складали Софія Ротару, Філіп Кіркоров, Ані Лорак, Анастасія Стоцька, Володимир Горянський, Олексій Вертинський, Віталій Лінецький. «Фігаро» знімали в Алупці, у Массандрівському палаці, а музику до історії про підступного графа Альмавіру написав Віталій Окороков, якого запросили за порадою Філіпа Бедросовича. Кіркоров мудро підмітив, що суперничати з Моцартом та Россіні неможливо. А тому музика, в якій би звучало ХХІ століття — а тут Окороков просто ас, — це найкращий варіант.

«Один плюс один» плюс СТС

      Свій новорічний проект з гучною назвою «Нове покоління» «Студія «1+1»» готувала разом iз московським каналом СТС. Олександр Роднянський, хоч і опікується нині каналом з сусідньої країни, про рідні «плюси» не забуває, тож навіть Новий рік ці канали вирішили відсвяткувати разом. Режисерувати ідею, яка нагадує традиційний блакитний вогник, але й відверто тяжіє до новомодної форми «гламурна вечірка в пентхаузі», запросили стильного і модного Федора Бондарчука, а епіцентром свята обрали московський клуб «Башта-2000». Сюжетна канва виглядає приблизно так: зірка Бондарчук вирішує усамітнитися зі своєю коханою дружиною Світланою й відсвяткувати Новий рік в інтимно-камерній обстановці. Але не так сталося як гадалося — незручності життя популярної особи даються взнаки, а мобільний телефон, з якого раз по раз лунають пропозиції приєднатися до якоїсь компанії, на свято навіть активніший та голосніший, ніж завжди. Бондарчук вирішує законспіруватися на службовій квартирі СТС, де зупиняються працівники каналу, які приїздять у відрядження до Москви. Про ці ж квадратні метри згадують інші ведучі — Сергій Сивохо, Тіна Канделакі... А тут іще й друзі логічно вираховують, де може «шифруватися» нетовариський Бондарчук... Герої цієї катавасії (майже у дусі комедій Бомарше!) — не менш популярні, ніж невловимий Федір: «Іванушки», Анжеліка Варум, «Дискотека аварія», Сергій Мазаєв, «Блєстящіє», Дмитро Нагієв, Шура... «1+1» делегували «Новому поколінню» Ольгу Герасим'юк, Євгена Зінченка, Дмитра Корчинського — компанія, не зважаючи на приналежність до одного каналу, дуже навіть еклектична, але саме ці люди підніматимуть в кадрі чарку від усіх, хто працює на «плюсах». Музичну тусовку сусідів розбавлять наші «Океани» та «ВВ» — українська делегація «Нового покоління» тут в очевидній меншості, але якісно, звісно, дасть фору всім їхнім «блєстящім іванушкам» разом узятим. Це не єдиний новорічний проект «плюсів», які планують потішити нас ще й гумористичним детективом «Новорічне пограбування» з Борисом Барським («Маски») та Сергієм Ростом («Обережно, модерн») у головних ролях.

«Новий канал»: танцюють усі!

      Сучасна молодь без миски «олів'є» та курантів у новорічну ніч обійтися може — зрештою, зміна порядкових номерів у календарях відбувається і без цих стереотипів, — але без танців молодіжну вечірку уявити просто неможливо. «Новий канал» розстарався саме для таких просунутих і мобільних, які замість трамбувати свої шлунки святковими делікатесами планують веселитися й танцювати, не шкодуючи модного взуття. Проблем iз модними ритмами не буде, якщо вони налаштуються на «Новий канал», який, вітаючи 2004 рік, задецибелить «Новорічною дискотекою». Обіцяно виступи 22 артистів, а триватиме танцювальна програма півтори години. Записували її у студії «Укртелефільму» протягом двох днів. Режисер-постановник теледискотеки Олександр Даруга обмежився мінімумом декорацій: два плазмових екрани, гарне світло й танцююча масовка. Для того, щоб завзято танцювали як по той, так і по цей бік екрану, свої хіти виконували Ірина Білик, Вєрка Сердючка, Асія Ахат, «Танок на майдані Конго», Олександр Пономарьов, Наталя Могилевська, «ВВ»... Сердючка з Білик на «Новорічній дискотеці» навіть заспівають дуетом нову пісню.

      На Першому Національному запалять «Блакитний вогник». Кажуть, реанімувала цю ідею на вітчизняному ТБ Олена Мозгова. Знімали традиційно, експерименти приберігши на потім — буде сцена, будуть і зворушливі столики, за якими сидітимуть гості й, за сценарієм посміхаючись на камеру, раз по раз пригублюватимуть шампанське, буде й величезна штучна ялинка, яку змонтували спеціально для «Вогника». Що стосується гостей, то тут можна обмежитися двома визначеннями: «Всі зірки» або «Читай вище», оскільки багато артистів, як завжди, встигли відзнятися в новорічних проектах різних каналів.

Бартер і конкретний підхід.

      Інші канали вирішували проблеми свого новорічного мовлення, можливо, не так ексклюзивно, але й не без вигадки. У ніч з 31-го на 1-ше СТБ покаже шоу за участю популярних російських зірок естради «Льодове побоїще». «Керлінгбан», «Біатлон із шампанським», «Спідвей», «Коктейль «Основний інстинкт»», «Порятунок полярників на дрейфуючій людині», «Льодове сумо» — у конкурсах з такими дуже навіть двозначними та провокативними назвами змагатимуться «Би 2», «Руки вверх», Михайло Шуфутинський, Юрій Антонов, Сергій Пєнкін та інші. Виробник цього «формєнного бєзобразія» — російський канал «М-1», з яким СТБ уклало бартерну угоду. Відгадайте з трьох раз, що віддасть наш канал навзамін? Звісно, фінал свого Чемпіонату зі стриптизу, який і досі відлунює неабияким резонансом у пресі та владних кабінетах і який росіяни планують приберегти ...до Дня святого Валентина.

      ICTV у святкові дні планує показати гарне кіно, доробок гумористичних концертів та зробити новорічний акцент у кожній своїй програмі. Так, гостями шоу «Програй мільйон» будуть популярні актори комедійного жанру Юрій Стицьковський, Віктор Андрієнко та Василь Бендас. А в новорічному числі свого «АвтоПарку» Ігор Моляр планує підірвати шість «Запорожців» і назвати акцію «Запорожець»: вибух нових технологій»». Спочатку була ідея влаштувати залп із 2003 «Запорожців» — як уособлення року, що минає, — але потім, поміркувавши, команда «АвтоПарку» вирішила, що з такими апетитами можна вибитися з бюджету, і для свого піротехнічного етюду обмежилися скромнішою цифрою.

  • Янголи, що просяться до рук

    Різдвяні свята, що починаються зі Святвечора, для багатьох українців — не тільки одухотворена трапеза з дідухом, кутею та колядками, а й добра нагода згадати про давні сакральні обереги, котрі ще з дохристиянських часів були неодмінним атрибутом у кожній українській оселі. З–поміж них — лялька–мотанка, яку вважали одним із найдієвіших «запобіжників» зла. >>

  • Неси мене, мій коню!

    «УМ» вирішила познайомитись із «живим» талісманом нового року і відвідала Київський іподром. Захоплююче було спостерігати за звичайним, буденним життям коней, за тим, як вони уживаються з іншими тваринами зі східного календаря, адже у конюшнях також мешкають собаки, кішки і навіть, як пізніше виявилось, поросята. >>

  • Анімація, монстри та віртуальний світ

    Уже традиційно наприкінці грудня Національний палац мистецтв «Україна» запрошує своїх найвибагливіших критиків — дітей з усіх куточків країни — на Головну новорічну ялинку. Цього року першими глядачами сучасного театралізованого музичного дійства у 3–D форматі стали більше 3500 малюків із дитячих будинків та інтернатів Києва та Київської області. >>

  • В Індію чи на гравюру?

    Окрім Головної ялинки в Палаці «Україна», у Києві на святкування Нового року і Різдва дітей запрошують в Український дім, Жовтневий палац, Музей Ханенків і «Мамаєву слободу». Кожен із закладів зі шкіри пнеться, щоб зачарувати своїми дійствами якомога більше дітлахів із батьками. >>

  • Чудотворець під козацькою охороною

    На голові — гетьманська шапка з пір’ям заморських птахів, у руках — ліра. Таким наші прадіди уявляли Миколая, і саме такий святий, втілення древніх українських традицій, відтепер живе в козацькому селищі «Мамаєва Слобода». Сьогодні він складає серйозну конкуренцію американському Санта Клаусу та російському Дєду Морозу — дітлахи від нього в захваті. Ще б пак! Незвичайний Микола одягнений у священичі ризи та у підбитий бобровим хутром шляхетський кунтуш (верхній одяг козаків та шляхти. — Авт.). Він не махає крючкуватою палицею, йдучи по лісу, а сидить у традиційній, оздобленій рушниками, наддніпрянській хаті, виконує на старосвітській лірі канти XVII століття і чекає на чемних дітей. >>

  • Парадний розрахунок

    Такої помпезної та заполітизованої підготовки до святкування 9 Травня українці давно не бачили. А підхід до наведення марафету з нагоди 65–ї річниці Перемоги в столиці подекуди взагалі шокує: центральні вулиці Києва чи не вперше за роки незалежної України завішені радянськими прапорами, серпами та молотами. >>