На сьогодні заплановано засідання ради засновників міжнародного консорціуму з питань розвитку газотранспортної системи України, для участі в якому до Києва приїдуть росіяни на чолі з віце-прем'єром тамтешнього уряду Віктором Христенком. Як повідомили вчора представники з українського боку — НАК «Нафтогаз України», німецькі учасники консорціуму до Києва не прибудуть. Очевидно, знову українські ініціатори продати «трубу» «невчасно» попередили Берлін про чергове засідання.
Як повідомляє УНІАН, сьогодні йтиметься про техніко-економічне обгрунтування будівництва нового газопроводу «Новопсков-Ужгород», який є частиною проектованого трубопроводу «Александров Гай — Новопсков — Ужгород». Проектна потужність гілки довжиною 1,5 тис. км становить 28—30 млрд. кубометрів на рік. Вартість будівництва гілки оцінюється експертами в 1,6—2 млрд. доларів. Планується, що спорудження цього газопроводу стане першим етапом інвестиційної стадії роботи газотранспортного консорціуму.
До речі, ідея створення спільного з росіянами підприємства, яке б «опікувалося» нашим державним газотранспортним майном, зовсім не нова. Вона курсувала ще в 1995 році, щоправда, на тоді хитрість проекту полягала в іншому: Москва пропонувала створити СП «Газтранзит» в обмін на погашення газових та інших боргів України перед Росією, контрольний пакет акцій, згідно із задумом, мусив належати росіянам. Згадуючи про це у своїй книзі, виданій 1996 року, «Третій Президент», її автор Юрій Луканов наголошує, що ще в 1992 році декретом Кабінету Міністрів України (на той час Прем'єром був Леонід Кучма) було заборонено приватизацію магістральних газопроводів, позаяк це є загрозою безпеці держави. Очевидно, десятиліття, що сплинуло відтоді, народило інші підходи до національної безпеки.