Відтепер кожному з нас варто особливо уважно цікавитись, чи входить фінансова установа, якій ми вирішили довірити свої кровно зароблені, до числа банків-учасників Фонду гарантування вкладів: таких у нашій державі налічується майже 170. Якщо працівники дадуть на це питання ствердну відповідь, а розмір вкладу в гривнях не перевищує 25 тисяч чи еквівалент цієї суми в іншій валюті, значить, вам не треба аж надто хвилюватися за фінансову спроможність установи.
Адже навіть у найгіршому випадку — якщо банк виявиться банкрутом (а такі випадки останнім часом почастішали. — Авт.) — Фонд поверне ваші гроші. Якщо ж сума у вас більша і ви вирішили розбити її на «порції» по 25 тисяч гривень, то у такому випадку варто нести її у кілька банків, а не різні філії однієї фінансової установи — як роблять деякі непоінформовані клієнти. Тому що правила Фонду доволі категоричні: компенсують тільки один вклад однієї людини.
Донедавна, як відомо, максимальний розмір відшкодування становив 15 тисяч гривень. Тому вчорашнє збільшення цієї суми є доволі сміливим кроком і, зважаючи на те, що суми вкладів пересічних громадян аж ніяк не захмарні, матиме суттєвий вплив на ринок. Як вважає керівництво Фонду гарантування вкладів, відтепер захищеними у нашій країні будуть понад 97 відсотків клієнтів, які відкрили депозит.
Сам Фонд має у запасі — на випадок форс-мажору — понад 967 мільйонів гривень. Торік, до речі, кількість вкладників у банках-учасниках Фонду зросла на 30 відсотків — до 24 млн. 240 тис. клієнтів, а обсяг депозитного портфеля фізичних осіб збільшився майже наполовину і становить нині понад 100 мільярдів гривень.