Янукович множить скептикiв

16.02.2007

      Неправильно ми живемо, панове. Чи то пак не ми, а наші політики і державні керманичі. Очевидно, погано вони працюють на народ, якщо аж 63,2 відсотка цього народу переконані, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі. До речі, це на 3 відсотки більше песимістів, ніж було у грудні минулого року. А правильним напрям розвитку подій нині вважають 16,3 відсотка громадян (усі решта на це запитання відповісти не змогли). Такими є результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 2 по 9 лютого 2007 року (опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, теоретична похибка вибірки без урахування дизайн-ефекту не перевищує 2,3%).

      Традиційно соціологи поцікавилися підтримкою в народі інститутів влади, окремих політичних діячів та партій. Так у результаті опитування виявилося, що діяльність Президента як органа влади повністю або частково підтримують 50,1% респондентів, не підтримують — 45,4%. Точнісінько такий самий рівень підтримки має Верховна Рада, з різницею тільки в кількості прихильників, які схвалюють усі дії інституту влади, а не лише окремі (у Президента цей показник становить 9,7%, у парламенту — 5%). Не підтримують ВР 44,6% опитаних. Діяльність уряду повністю підтримують 10,6% опитаних, частково — 44,2%, не підтримують — 39,5%.

      Дещо інша ситуація склалася з народними симпатіями до окремих політиків. Як зазначають соціологи, діяльність Віктора Ющенка як політичного діяча (не плутати з інститутом Президента) повністю або частково пiдтримують 38,6% опитаних, не підтримують — 53,6%.

      Рівень підтримки лідерки БЮТ Юлії Тимошенко в лютому становив: «повністю» — 18,9%, «окремих дій» — 25,6%. Не підтримують дії Тимошенко 48,2 відсотка.

      Починаючи з травня минулого року, стабільно падає рівень підтримки Олександра Мороза. В лютому частка тих, хто не підтримує його дії, зросла порівняно з груднем на 9% і досягла 57,8%. Повністю підтримують лідера Соцпартії 7,2% опитаних, частково — 26,7%.

      А найбільший рівень підтримки серед політичних персоналій за результатами лютневого опитування має Віктор Янукович. Утiм, як зазначають соціологи, триває тенденція зростання кількості тих, хто не підтримує дії головного «регіонала». Частка симпатиків Януковича, які повністю схвалюють його діяльність, становить 23,7% при 24,9% підтримки окремих дій. Не підтримують Віктора Федоровича 45,1% респондентів.

      Лідера «Народної самооборони», екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка повністю підтримують 13,2% опитаних, частково — 25,1%, не підтримують — 49%.

      Згідно з результатами опитування, ідею прийняття нової Конституції підтримують лише 9,3% опитаних, тоді як більшість (36,9%) вважають, що потрібно вносити зміни до вже чинної редакції Основного закону. Водночас 17,4% респондентів узагалі не бачать підстав щось змінювати в чинній Конституції, а за повернення до її редакції зразка 1996 року (до політреформи) виступають лише 3,4%. При цьому майже третина опитаних — 30,5% — узагалі не змогла відповісти на це запитання.

 

А ЯКЩО ВИБОРИ?

      Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради, виборчий бар'єр, без сумнівів, пройшли б Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, Блок «Наша Україна» та Комуністична партія.

      За «регіоналів» готові віддати свої голоси 29,1% тих, хто взяв би участь у голосуванні, БЮТ набрав би 22,6%, «Наша Україна» — 8,7%. Комуністи дещо несподівано здобули підтримку 5,8% респондентів із тих, хто планує йти на вибори.

      У межах статистичної похибки долають бар'єр також Блок Наталії Вітренко (3,6%) і Соціалістична партія України (3,2%). Зберігають шанс подолати тривідсотковий бар'єр «блок «Пора-ПРП» і Народний блок Литвина, які мають 2,5 та 2,4 відсотка потенційних виборців відповідно.

 

АНЕКДОТ У ТЕМУ

Юлія Тимошенко:

      — Знаєте, який сьогодні головний анекдот у Києві? Це коли йде засідання уряду, сидять Азаров і Янукович, і Азаров каже: «Слухайте, ну в три рази тарифи підвищили, а рейтинг Януковича не падає. Удвічі підняли податки — а рейтинг не падає! Зробили зарплати і пенсії нижчими, ніж були, — а він все одно не падає». Тут Янукович почухав потилицю і питає: «А ви дустом не пробували?»

      Так що робіть висновки.

  • У Верховній Раді оголошено перерву

    Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>

  • Почати знизу

    Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

  • Вiдставили до лiкарнi

    Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

  • «УДАР» коліном

    Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

  • Морозу відріжуть зв'язок,

    Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>