Перетягування кадрових канатів між «помаранчевою» та «синьо-білою» владними командами досі мало зачіпало Вінниччину. Навіть призначення головним міліціонером регіону замість Василя Дремлюги нової людини ні в кого особливого спротиву не викликало: Василь Поліщук, який перед цим займав керівні посади в органах внутрішніх справ області, виявився досить поміркованою консенсусною фігурою — його важко запідозрити в переважних симпатіях до якоїсь політичної сили. Проте Київ у своїх регіональних кадрових зазіханнях стає дедалі агресивнішим, тому відверта спроба нав'язати зі столиці начальника головного управління юстиції наштовхнулася на консолідований опір адміністративної еліти.
Річ у тім, що Леоніда Льовкіна, призначеного головним юристом області тиждень тому, у Вінниці добре знали ще з початку 1990-х, коли він працював прокурором міста. Тоді керівництво обласної прокуратури висунуло до нього стільки обгрунтованих претензій, що Льовкіну довелося піти не тільки з посади, а й узагалі з органів прокуратури. Кілька років Льовкін «перебивався» суддею районного суду, аж поки в 1999-му «губернатор» Дмитро Дворкіс витягнув його з напівзабуття і доручив керувати управлінням юстиції. Після нього Льовкін пересидів ще трьох кучмівських голів облдержадміністрації, аж поки в 2005-му його таки попросили залишити кабінет. Як з'ясувалося, не остаточно: цього місяця ставленик Януковича в Мін'юсті Олександр Лавринович повернув вірного кадра назад.
Це сталося якраз перед черговою сесією обласної ради, тож уже через два дні на розгляд депутатів було винесено проект рішення про недовіру «новому-старому» начальникові управління. У ньому констатувалося, що Міністерство юстиції здійснило таке призначення без попереднього погодження з облдержадміністрацією, чим порушило вимоги Закону «Про місцеві державні адміністрації». Пропонувалося не тільки висловити недовіру Леоніду Льовкіну — обласна рада повинна була звернутися до МЮ з пропозицією переглянути рішення про його призначення. До Кабінету Міністрів, Президента і парламенту депутати Вінницької області звертаються з клопотанням, аби забезпечити узгодження кандидатур на посади керівників територіальних органів центральних відомств. Більшість депутатів проголосувала за подані пропозиції.