Епідемія туберкульозу в Україні розпочалася ще в 1995 році. Відтоді середній рівень захворюваності на сухоти, за оцінкою ВООЗ, зрiс майже вдвічі. І лише торік (вперше за останнє десятиріччя!) захворюваність на туберкульоз в Україні зменшилася на 1,1 відсотка порівняно з 2005-м. Утім це не вселяє особливого оптимізму — за даними МОЗ, в Україні щогодини реєструють чотири нові випадки захворювання на туберкульоз та один випадок смерті від цієї хвороби. Найгірша статистика — у Херсонській (155,7 випадка та 100 000 населення), Миколаївській (106,2 на 100 000) та Донецькій (99,4 на 100 000).
Як визнають урядовці, Національна програма боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002—2005 роки виявилася малоефективною. Так, система лікувально-профілактичних заходів не дозволяла своєчасно виявляти хворих і належним чином контролювати лікування пацієнтів. Крім того, проблеми виникали через незадовільну матеріально-технічну базу протитуберкульозних закладів та установ — у 77 відсотків діагностичного обладнання тубдиспансерів закінчився строк придатності! Нова Загальнодержавна програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007—2011 роках, затверджена два дні тому, повинна усунути ці недоліки: створити систему лабораторного контролю якості протитуберкульозних препаратів та знизити темпи захворюваності та смертності від туберкульозу на 5 відсотків.
Як повідомляє прес-служба МОЗу, нова програма мусить забезпечити: своєчасну лабораторну діагностику туберкульозу методом проведення мікроскопії мазка мокротиння; застосування стандартизованого курсу лікарських засобів для лікування хворих під наглядом медичних працівників; удосконалення підготовки медичних працівників тощо.