«Кому вниз» до Шевченківської премії

«Кому вниз» до Шевченківської премії

Ініціаторами висунення став Комітет підприємців Львівщини (саме він наприкінці минулого року організував аншлаговий виступ «Кому вниз» у Львівській опері). Працівники Державного музею літератури вирішили підтримати цю ініціативу. Власне в приміщенні музею й відбувалася скромна й не афішована широко зустріч учасників гурту з журналістами. Прийшов і один із членів Шевченківського комітету, відомий поет Василь Герасим'юк. Щоправда, компетенція пана Василя більше поширюється на номінантів у царині літератури, тому й слова під час зустрічі він не брав. Тим більше що на адресу комітету лунало багато доволі різких висловлювань.

«Мне скучно, бес...»

«Мне скучно, бес...»

«Обманювати бариг» плюс піаритись вирішили члени громадської організації «Братство» під проводом Дмитра Корчинського. У вівторок ввечері за участю фактично самих організаторів та кількох журналістів вони відкрили виставку під назвою «Капіталістичний реалізм». Авторами 15 акварелей стали самі «братчики». Очевидно, робота над «полотнами» почалася нещодавно: одне з них назвали «Мисливці на привалі. Харківщина». Загалом сюжети малюнків зрозумілі, а естетичні прийоми, за твердженням авторів, «близькі можливим покупцям». Для їхньої зручності міні-Андріївський влаштували не відходячи від каси: офіс «Братства» розташований навпроти Верховної Ради.

Похід на «Ведмедів»

Похід на «Ведмедів»

Берлінський кінофестиваль відкривається, нагадаю, фільмом «Життя в рожевому» француза Олів'є Даа — про легендарну співачку Едіт Піаф (її роль виконала Маріон Котійяр). Ну, а з п'ятниці Берлінале «покотиться» у звичному режимі — велика конкурсна програма повнометражних ігрових стрічок (журі очолює американський сценарист та режисер Пол Шредер), конкурс короткометражного кіно, «Панорама» та «Форум», які так само є частиною офіційної програми і включають роботи переважно пошукового, а то й експериментального (передусім це стосується «Форуму») спрямування. Важливим сегментом фестивалю є програма фільмів для дітей та юнацтва «Генерація». Зазвичай осібно і широко представлене сучасне німецьке кіно. І — Кампус талантів, Berlinale Talent Campus, такий собі семінар для обдарованої молоді з усіх куточків світу, де проводяться майстер-класи, перегляди у поєднанні з практичною роботою. За інформацією сайту kinokolo.ua, цього року учасниками Кампусу талантів від України стануть сценаристи і режисери Віталій Корчев із Житомира і Володимир Куковякін з Ялти.

Всі статті рубрики