Учора світ очікував розв'язки проблеми сербської провінції Косова, яка з 1999 року перебуває під управлінням ООН. Косову дозволять відділитися від Сербії та користуватися власними державними символами, але в плані, який учора посланець ООН та головний посередник на переговорах між Сербією та албанською більшістю Косова — Марті Ахтісаарі — мав представити Бєлграду, не згадується слово «незалежність». Проте документ, хоч написаний хитромудрою дипломатичною мовою, не залишає сумнівів: фактичний сенс пропозицій ООН зводиться саме до надання Косову незалежності. Такий висновок в інтерв'ю Бі-Бі-Сі роблять західні дипломати.
Приблизно так і сталося. Ахтісаарі вчора представив президенту Сербії Борису Тадичу свої пропозиції вирішення статусу Косова, якими передбачаються особливі заходи захисту неалбанських меншин (читай — сербів Косова). На пресовій конференції після переговорів із Тадичем Ахтісаарі сказав, що викладені ним пропозиції мають за мету «створити підвалини майбутнього Косова, яке буде стабільним та життєздатним». Ахтісаарі заявив, що не буде висловлюватися про майбутній статус Косова доти, доки не буде сформульовано остаточну пропозицію. «Ми вже виклали свої пропозиції стосовно статусу, але не хочемо оприлюднювати цей документ. Він буде наразі доступним лише зацікавленим сторонам та членам Ради безпеки ООН і керівництвам ЄС та НАТО». Спецпосланець ООН додав, що цей документ є наразі лише робочим, а його остаточну форму буде затверджувати Рада безпеки ООН, цитує пана Ахтісаарі сербська інформагенція «Бета».
Ахтісаарі також повідомив учора: вiн очікує, що консультації між Белградом та Пріштиною стосовно його пропозиції вирішення статусу Косова розпочнуться 13 лютого. «Компроміс тут дуже важливий», — наголосив Ахтісаарі.