Сумну звістку про смерть одного з найпопулярніших письменників сучасності інформагентства розповсюдили вчора. Причина смерті — ускладнення після пневмонії. В останні хвилини поряд із Сідні Шелдоном були його дружина Олександра Костофф і донька Мері, які, мабуть, дуже сподівалися на те, що незабаром зберуться родиною з нагоди ювілею батька і чоловіка, письменнику 11 лютого мало б виповнитися 90 років.
Шелдон (справжнє прізвище Шехтель) — вихідець із Чикаго (штат Ілінойс). Його мати походила з Одещини, а батько — з Німеччини. Закінчивши Північно-західний університет, майбутній геній детективного та пригодницького жанру служив у ВПС США, у 1941 році вийшов у відставку. А згодом... у співавторстві з Беном Робертсом почав писати сценарії для Бродвейських постановок. Письменником став у 50 років, цей дивний поворот сюжету в його біографії для самого Шелдона був очікуваним. «Якби я не став визнаним письменником, я став би невизнаним письменником, але писав би завжди», — зізнавався він в одному зі своїх інтерв'ю. Перший же опублікований роман Шелдона — «Оголене обличчя» — в 1970 році принiс йому премію Едгара По, а всі наступні книги неодмінно потрапляли у категорію «бестселер».
Романами письменника «Млин Богів», «Зворотній бік півночі», «Інтриганка», «Кревні узи», «Якщо настане завтра», «Гнів ангелів» та десятками інших зачитуються навіть ті, хто ніколи не був помічений у симпатіях до масової літератури. У популярності Сідні Шелдона в Україні можна переконатися, завітавши в будь-яку нашу книгарню.
Утім визначення «визнаний» щодо Шелдона застосовувати не дуже правильно, адже за рівнем популярності серед пишучої братії він справді не мав конкурентів. Ім'я Сідні Шелдона вписане в Книгу рекордів Гіннесса: це письменник, який найбільше «перекладається». Загальний наклад його романів, виданих у різних країнах світу, сягає 275 мільйонів екземплярів. При цьому у своїй творчості він був надзвичайно прискіпливим. Надиктувавши текст стенографістці, Шелдон зазвичай брав його редагувати, бувало, переписував книгу по 12—15 разів, і цей процес міг тривати місяцями.
Кінематограф, на благо якого також працював Шелдон (сценарії до «Шоу Патті Дюка», «Мрії про Дженні» тощо), віддячив йому преміями «Еммі» та іменною зіркою на голлівудській Аллеї слави. Про свій шлях на вершини визнання Сідні Шелдон написав у автобіографічній книзі «Зворотний бік мене». На цьому шляху белетристу довелося спробувати себе у різних амплуа: журналіста, гардеробника, кликали до кінотеатру, у продавцi, працівники фабрики... А завершив свою книгу Сідні Шелдон так: «Я зробив вражаючу кар'єру, в якій було немало і великих успіхів, і величезних невдач. Я хотів поділися з вами своєю історією і подякувати вам, тому що ви, читачі, завжди були зі мною. Я глибоко вдячний кожному. Ліфт продовжує підніматися вгору».