На полицях українських магазинів «домашньої» версії Windows Vista — як окремого пакету програм — наразі немає. Фахівці прогнозують її появу не раніше весни — через півтора-два місяці. Хоча вже зараз замовити Windows Vista пропонує магазин «City.com». Щоправда, на руки операційну систему ви отримаєте через шість—вісім тижнів — саме стільки часу потрібно на доставку. Вартість «боксової» версії, тобто такої, яку можна придбати не в комплекті з новим комп'ютером, становить близько 1 130 гривень. Такий ліцензійний диск буде зроблений російською мовою. Тим же, хто має намір купувати лише українське, доведеться зачекати. Windows Vista рідною мовою з'явиться ближче до літа.
Більш реальним, запевняють у столичних магазинах, є варіант купівлі «небоксових» версій. Це означає, що придбати ліцензійну Windows Vista в Україні можна буде лише разом з новим комп'ютером. Про це «УМ» повідомили у мережі «Юнітрейд». Тут кажуть, що й про ціну новинки в гривнях говорити зарано — варто дочекатися умов, на яких Vista надійде в Україну. Усе буде чітко обумовлено у вимогах виробника, фірми «Майкрософт», а на порушників — поширювачів піратських програм — чекатимуть суворі санкції.
За оцінками експертів, поява Windows Vista на українському комп'ютерному ринку навряд чи вплине на збільшення обсягів продаж. Навіть якщо новинку все ж дозволять розповсюджувати не в комплекті з новим дорогим комп'ютером, ціна на такий продукт коливатиметься у межах 250—300 доларів. Це не надто прийнятно для наших користувачів. Піратська продукція ще скаже своє слово, а в дорогого ліцензійного забезпечення, порівняно з дешевим нелегальним «конкурентом», мало шансів на успіх.
А ЩО ДАЛІ?
Білл Гейтс пророкує еру інтернет-телебачення
Засновник «Майкрософт» Білл Гейтс, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, заявив, що в найближчі роки телебачення очікує серйозна трансформація, в результаті якої фактично відбудеться злиття персонального комп'ютера, з його інтернет-перевагами, та телевізора. Уже зараз розширення можливостей ліній інтернет-зв'язку та поява сервісів на кшталт YouTube (коли великі відеоролики можна дивитися у самій мережі) призводить до того, що молодь приділяє менше часу звичайному ТБ і більше — комп'ютерному. Переваги останнього — насамперед у відсутності рекламних пауз та прив'язок до програми передач.
«Уже через п'ять років ми будемо сміятися над тим, що зараз називається телебаченням. І мене вражає те, що багато людей цього ще не розуміє», — цитує слова Гейтса агентство «Рейтер».