На ньому оргкомітет — благодійний фонд «Мистецька скарбниця» — збирається поєднати традиції вуличних Венеціанського, Бразильського та Віденського карнавалів, а також українські звичаї, пов'язані з зустріччю весни з зимою. В офіційному повідомленні на сайті міськради Києва анонсується участь у балі-маскараді 500 офіційних осіб та представників культури в карнавальних масках, а також оркестру під керівництвом Германа Макаренка, гурту «Піккардійська терція», етнічних хореографічних колективів «Кралиця» та «Арс-нова».
Крім звичайних для маскарадів танців, на ньому планують влаштувати аукціон і виставити арт-інсталяції. Як повідомила «УМ» засновник і президент благодійного фонду «Мистецька скарбниця» Тетяна Логуш (дружина голови правління ЗАТ «КРАФТ ФУДЗ Україна» Юрія Логуша), співачка Ані Лорак погодилась віддати на благочинні цілі свій костюм, щось повинна пожертвувати Руслана, за умови, що отриманий прибуток використають на допомогу видавництву «Теза», яке видало роман Марини і Сергія Дяченків «Дика енергія». Загалом виручені на балу кошти мають піти на підтримку української культури — оргкомітет планує зосередитися на книгарнях: «Коли ми обговорювали цю ідею, австрійський посол сказав, що під час його відвідин Харкова найновішою книгою в бібліотеці міста був «новодрук» 20-річної давнини», — розповідає Тетяна Логуш.
«Бал складатиметься з чотирьох частин, кожну з яких відкриватиме посол Італії, Бразилії, Австрії, а українську частину — Катерина Ющенко», — розповіла контактна особа, до якої треба було звертатися iз запитаннями про продаж квитків. Насправді оргкомітет розіслав запрошення усім: починаючи від Прем'єр-міністра, Юлі Тимошенко та Катерини Ющенко, але згоди ще не дав ніхто. Те ж стосується і заанонсованої «Піккардійської терції»: «Ну ми не знаємо, взагалі-то, чи вони будуть, — сказала «УМ» Тетяна Логуш, — але точно буде молодий колектив «Секстет», який теж співає акапельно. Ви розумієте, це ж перший захід, можливо, буде чимало недоліків». І не варто думати, що Віденський бал — це той, з вальсами Штрауса в Опері, перша асоціація з яким виникає, прочитавши афішу. Оргкомітет має на увазі бал-редут, який проходив у часи Франца-Йосифа за участі всіх бажаючих.
На запитання «УМ», яким чином можна вдало поєднати чотири майже протилежні традиції протягом одного вечора, Тетяна Логуш відповіла, що хоче коротко познайомити українців із традиціями інших народів і привернути увагу до української культури. «Чи впевнені ви, що запрошені посадовці не знайомі з традиціями Венеційського чи Бразильського карнавалів?», — поцікавилася «УМ» в організаторів. «Насправді це гарна нагода представникам політики познайомитися з працівниками культури і навпаки. Крім того, ми хотіли би презентувати наш фонд, який заснували влітку», — відповіла пані Логуш. За її словами, бюджет у свята невеликий, допомагатимуть спонсори. Місце за столиком коштуватиме від 50 до 150 гривень. Варто заплатити, щоб подивитися як танцюватимуть представники бразильського посольства, які начебто планують прийти в карнавальних костюмах, та віденського — у смокінгах під українську народну музику.