Резолюція ООН з приводу Голокосту
Генеральна Асамблея ООН минулої суботи одностайно засудила «будь-яке заперечення Голокосту як історичної події». Відповідну резолюцію підготували Сполучені Штати за підтримки більш ніж 100 країн світу. У резолюції не названа жодна країна, яка заперечує Голокост, але дипломати ООН не мають сумнівів, що йдеться передусім про Іран, де на офіційному рівні масові вбивства євреїв у роки Другої світової війни називають брехнею.
Що робити з глобальним потеплінням?
Учора в Парижі розпочала роботу чотириденна конференція з проблем глобального потепління. Провідні світові експерти із цього питання мають навести наукові докази процесу глобального потепління та викласти рекомендації задля зупинення цього небезпечного для землян явища. Відповідний звіт з'явиться у п'ятницю, вже після закінчення конференції, яку організувала Міжурядова рада з кліматичних змін при ООН. Цей міжнародний орган було створено 1988 року, і відтоді він провів три подібні конференції. Останню з них — 2001 року. Саме тоді було заявлено, що вміст двоокису вуглецю в атмосфері на цей час є найвищим за останні 420 тисяч років, а середня температура на планеті зростає на 0,1 градуса впродовж одного десятиліття. Ці негативні процеси відбуваються винятково з вини людей.
Заборонене «Яблуко»
Одна з провідних ліберальних російських партій — «Яблуко» — позбавлена можливості брати участь у місцевих виборах у Санкт-Петербурзі, «другій столиці» Росії. Вибори призначені на 11 березня. Міська виборча комісія повідомила, що приводом для недопущення партії до виборів стала велика кількість (близько 12 відсотків) підписів на підтримку партії, які були визнані недійсними. Керівництво «Яблука» на чолі з Григорієм Явлінським вважає, що недопущення партії до виборів є незграбною, політично мотивованою спробою прокремлівської влади позбавити опозицію голосу в органах місцевого самоврядування.
Муніципальні вибори в Росії розглядаються як генеральна проба сил перед парламентськими виборами у грудні цього року.
Антивоєнні демонстрації в США
Позавчора в десяти великих містах США відбулися антивоєнні демонстрації. Найбільшою була демонстрація у Вашингтоні, яка зібрала кілька десятків тисяч людей, котрі вимагали, щоб Конгрес США не виділяв кошти на ведення війни в Іраку. Момент для акцій протесту був вибраний вдало, оскільки на цьому тижні Сенат США, де більшість здобули демократи, має ухвалити резолюцію із засудженням нових планів президента Буша щодо збільшення військового контингенту США в Іраку. Втім ця резолюція не матиме зобов'язуючої сили.
Дорога, яка веде прем’єра до храму і... лікарні
Прем'єр-міністр Польщі Ярослав Качинський позавчора в пообідні години зламав ліву руку. Він саме йшов на недільну службу до каплиці при Палаці президента, підсковзнувся на снігу і впав. Учора глава уряду виписався зі шпиталю і приступив до виконання своїх обов'язків.