Партія «Шин Фейн», політичне крило Ірландської республіканської армії — позавчора вперше у своїй історії проголосувала за співробітництво та підтримку поліції Північної Ірландії. Лідери Великої Британії, Ірландії та Північної Ірландії із задоволенням зустріли рішення колишніх терористів розпочати співпрацю із силами правопорядку, проти яких вони вели запеклу війну впродовж кількох останніх десятиліть.
Прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер гідно оцінив крок «Шин Фейн», але наголосив, що це лише початок мирного процесу в Ольстері. Прем'єр-міністр Північної Ірландії натомість не приховував свого задоволення і назвав голосування Шин Фейн про співпрацю з поліцією «переломним рішенням».
Варто зазначити, що поліція в Ольстері сформована переважно з протестантів, а членами ІРА та «Шин Фейн» є винятково їхні запеклі вороги, католики. Уряд намагається виправити ситуацію: з 2001 року і до цього часу кількість католиків у поліції Північної Ірландії зросла з 8 до 20 відсотків.
Лідер «Шин Фейн» Геррі Адамс заявив відразу після голосування: «Рішення, яке ми сьогодні підтримали, є дійсно історичним. Воно означає, що війна в Північній Ірландії скінчилася».
Тепер черга за наступними кроками. Чинна (а фактично недіюча кілька останніх років) Асамблея Північної Ірландії, спільний самоврядний орган католиків та протестантів, буде розпущена 30 січня, а 7 березня відбудуться нові вибори. Якщо після цих виборів католики та протестанти не зуміють до 26 березня домовитися про розподіл влади в Північній Ірландії, Асамблея буде взагалі ліквідована. Саме цього і хочуть протестанти. Оскільки «Шин Фейн» не відмовляється від боротьби за здобуття незалежності Північної Ірландії, але тепер планує проводити її не шляхом терору, а й мирними засобами, зокрема і через легітимно обрані органи.