Месиджі Джорджа Буша
Значну частину свого послання «Про становище в країні» до Конгресу президент США Джордж Буш присвятив «успішній», за його словами, боротьбі зі світовим тероризмом. Для того, аби боротьба велася ще успішніше, він попросив Конгрес підтримати програму, яка передбачає збільшення кількості збройних сил країни на 92 тисячі чоловік упродовж п'яти років. Торкаючись присутності в Іраку, президент США лише зазначив, що «успішне завершення американської місії в цій країні має ключове значення як для Іраку, так і для всього Близького Сходу», цитує «Ассошіейтед пресс». Утім конгресмени, більшість яких віднедавна складають опозиційні демократи, розкритикували військову політику Білого дому і закликали змінити курс країни щодо Іраку. Демократів обурило те, що президент мало уваги приділив «іракському питанню». «Сьогодні президент продемонстрував, що він не чує американців. Нашу найбільшу тривогу викликає війна в Іраку», — прокоментував послання для згаданої інформагенції лідер демократичної більшості в Сенаті Гаррі Рейд.
Окрім того, в зовнішній політиці Джордж Буш заявив про намір США «підтримати демократію на Кубі, в Білорусі та Бірмі».
Стосовно внутрішньої політики, то американський президент зупинився на потребах економії палива і заявив, що Білий дім розробив програму, що дозволить на 20 відсотків скоротити використання бензину в країні. Крім того, Буш пообіцяв, що його адміністрація зробить усе можливе, аби скоротити дефіцит федерального бюджету в найближче п'ятиріччя, але в такий спосіб, аби не збільшувати податки для пересічних американців.
Пташиний грип
ООН повідомила, що новий спалах пташиного грипу охопив уже вісім країн — Китай, Єгипет, Японію, Індонезію, Південну Корею, В'єтнам, Таїланд та Нігерію. Водночас експерти ООН відзначають, що нова хвиля зарази була передбачуваною, зате має набагато менші масштаби, ніж очікувалося. У 2006 році було зареєстровано менше випадків розповсюдження вірусу H5N1 дикими перелітними птахами, проте фахівці ООН побоюються, що збільшення масштабів торгівлі курятиною і транспортування живої промислової птиці може призвести до поширення вірусу. Особливо це тривожить у контексті мусульманського свята Ураза-Байрам, що знаменує кінець Рамадану та Нового року за східним календарем у Китаї та В'єтнамі.
Гелікоптер США збито в Іраку
Учора бойовики з угруповання «Ісламська армія в Іраку» взяли на себе відповідальність за збитий 23 січня американський гелікоптер, повідомляє «Лента.ру». Це був цивільний гелікоптер, який перевозив громадян США, співробітників однієї з американських компаній, яка займається проблемами безпеки. Усі п'ятеро людей, які перебували на борту, загинули. Таку інформацію розповсюдила через ЗМІ іракська влада. Втім американським військовим командуванням в Іраку станом на вчорашній ранок вона ще не була підтверджена.