Нарешті ми згадали, як виглядає «сніг білий натуральний», який узимку має засипати вулиці й поля. Щоправда, навалити кучугури сніговим хмарам так і не вдалося — стала на заваді занадто тепла, як для збереження пухкого покриву, погода. Та й комунальні служби міст постаралися, аби «раптовий» прихід зими наприкінці січня не захопив їх зненацька. Зокрема, комунальна корпорація «Київавтодор» учора залучила для очищення столичних доріг цілих чотири сотні одиниць техніки: посипальних машин, механізмів для прибирання тротуарів та доріг від снігу.
І якщо сьогоднішня погода мало чим відрізняється від учорашньої, то від завтрашнього дня і до кінця місяця на всій території України триватимуть морози. Як розповіли «УМ» у відділі метеопрогнозів Українського гідрометеоцентру, похолодання зумовлене вторгненням на територію України арктичного повітря з північно-західної частини Європи. Тож 26 січня температура повітря вночі становитиме 6-11 градусів морозу, а вдень слід чекати від 1 до 6 градусів із позначкою «мінус». І лише в Криму та Приазов'ї похолодання буде менш відчутним: від -3 до +3 градусів уночі, від нуля до + 5 вдень.
Синоптики прогнозують, що завтра у південно-східних регіонах пройдуть дощі з мокрим снігом, а на решті території істотних опадів не буде. 27 січня збережеться суха погода, а 28-29 січня по всій території України пройде сніг та мокрий сніг. Принагідно фахівці нагадали, що дощ у поєднанні з морозом призведе до ожеледиці на дорогах, тому в «мокрі» дні водіям слід бути особливо уважними під час руху.
Тим часом Прем'єр-міністр України Віктор Янукович наголошує на необхідності вжити термінових заходів для збереження урожаю. «Природні катаклізми змушують докладати значних зусиль для того, щоб одержати необхідний обсяг сільськогосподарської продукції наступного року», — заявив він на вчорашньому засіданні Кабінету Міністрів. Водночас фахівці просять не здіймати паніки навколо січневого похолодання і стверджують, що з озиминою все буде гаразд. Як розповіла «УМ» начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, якщо мороз буде такий, як планується, то він не становитиме загрози для зернових. За її словами, втрати будуть у будь-якому разі, тому що на всіх полях є перерослі посіви, нестійкі до різких коливань температури. Але це будуть локальні втрати, і про масовість зараз не йдеться. Як наголошує Тетяна Адаменко, навіть льодова кірка, яка може накрити поля після замерзання мокрого снігу, не знищить посіви озимини — у випадку, якщо кірка протимається менше 40 днів.
Щодо ситуації в Криму, де плодові дерева почали вибивати листочки та квітки з бруньок, переплутавши січень із березнем, пані Адаменко зауважила: «Якщо це квіткові бруньки, де є зав'язь, це певною мірою призведе до втрати врожаю. А що стосується листкових бруньок, це не так страшно — листочки замерзнуть, потім відростуть інші. У будь-якому разі, втрати матимуть локальний характер. Але вимерзання плодових дерев при таких температурах неможливе, бо вони витримують набагато сильніші морози».