Найбільший щорічний бізнес-форум, який учора розпочав свою роботу і на якому зазвичай збираються керівники держав, королі, шейхи та найбільші бізнесмени, проігнорував Президент України Віктор Ющенко. Натомість керівник Кабміну поставився до високої честі очолити українську делегацію дуже відповідально. У літак він заходив уже не тільки як перший міністр, а й керівник інвестиційної ради, створеної за півгодини до вильоту.
Взяти участь у Всесвітньому економічному форумі і хоча би на хвилину вiдчути себе рівним серед світових лідерів — дуже хороший стимул для представника держави, яка є могутньою тільки потенційно. Тим паче що головна тема зібрання — «Зміщення глобального балансу сил» — може вплинути на вітчизняні перспективи досить опосередковано. За словами засновника і виконавчого президента форуму Клауса Шваба, «влада, гроші і добробут розподіляються дуже складними шляхами, і тому важко зрозуміти цей світ, який здається нам ворожим».
Багато говоритимуть про Росію і її «грубу дипломатію», міркуватимуть, як подолати залежність від енергоносіїв, які використовуються як засiб «енергетичної зброї», великий інтерес очікується до доповіді «Глобальні загрози».
Українська делегація своє завдання бачить дещо скромніше. Віктор Федорович мріє поспілкуватись зі світовими лідерами, керівниками Фінляндії, Азербайджану, Бразилії, В'єтнаму, Єгипту, Малайзії, Пакистану і попутно дати добре відчутний позитивний сигнал для інвесторів. А щоб сигнал нашого Прем'єра сприйняли краще, для гостей буде організовано ланч «Куди прямує Україна». Питання, на яке вдома ніхто із політиків не може дати відповіді, намагатимуться висвітлити лідерам іноземних держав.
До речі, ланч відбудеться завтра, й організовує його Фонд українського бізнесмена Віктора Пінчука та корпорація «Інтерпайп». Очікують комісара ЄС із питань розширення Оллі Рена, президента Латвії та навіть самого Джорджа Сороса.
Президентський представник у делегації, перший заступник глави його секретаріату Арсеній Яценюк, налаштований продемонструвати на схилах Альп усім охочим нашу вітчизняну єдність політичної волі у прагненні до економічного зростання.