Не пощастило археологічнiй пам'ятці XII—XIII ст., що у селі Городище Шепетівського району. На її місці за вказівкою керівника тамтешнього акціонерного товариства вирили кілька траншей для зберігання цукрових буряків. Довжина цих сховищ коливається від 140 до 250 метрів, ширина становить 1 метр. У результаті бездумних дій господарників знищено земельне покриття староруського поселення на площі 3,5 гектара. Сума завданих державі матеріальних збитків, за попередньою оцінкою фахівців, наближається до 10 мільйонів гривень.
Свого часу в ході розкопок у Городищі було виявлено житлові й господарські споруди, завали яких уціліли, побутові речі, ремісниче знаряддя, зброю і предмети промислів, церковні християнські атрибути. Трапились і чотири скарби, де були прикраси, кільця для скронь, браслети, підвіски. 1884 року тут знайшли 300 старовинних голландських монет. У Городищі викопали також і унікальні черепки Черняхівської культури.
Отож поруйноване місце приховує багату історію. Працівники відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Шепетівського міськрайвідділу внутрішніх справ зібрали необхідні документи, і зараз вирішується питання про порушення карної справи за ознаками ч. III ст. 298 Кримінального кодексу України (нищення, руйнація чи псування пам'яток історії або культури).
Як повідомили «УМ» у Центрі зв'язків з громадськістю обласного управління міліції, це вже другий випадок глумлення над археологічною спадщиною у краї. Кілька років тому щедрі посадовці передали у приватну власність земельну ділянку, що розташована на території Лісовогриневецької сільської ради Хмельницького району. Хоча й достеменно знали, що місцина ця перебуває під охороною держави і має реєстраційний номер. У II—III ст. тут розташовувалися гнізда поселень Лісові Гринівці. А тепер красуються два маєтки з викопаним поряд ставком. Слідство у цій справі також ще не сказало свого остаточного слова.