НОВИНИ ПЛЮС

24.01.2007
Гайдук у США

      Під час свого візиту до Сполучених Штатів Америки секретар Ради національної безпеки й оборони Віталій Гайдук головну увагу під час зустрічей приділив налагодженню сталого механізму співпраці між Радбезом України та апаратом президента США. Як повідомляє прес-служба апарату РНБО, Гайдук у Вашингтоні вже зустрівся з американським колегою — радником президента США з питань національної безпеки Стівеном Хедлі, а також із помічником віце-президента США з питань нацбезпеки Джоном Ханною. Зокрема, йшлося про координацію дій щодо забезпечення енергетичної безпеки України, її майбутнього вступу до СОТ, а також оптимізацію партнерства на двосторонньому рівні. Секретар РНБО передав через пана Хедлі особисте послання Президента Віктора Ющенка Джорджу Бушу, а також підтвердив запрошення президентові США відвідати Україну.

      Сенатор Річард Лугар на зустрічі з Гайдуком підтвердив готовність американського парламенту сприяти енергетичній безпеці України.

      Також глава РНБО мав переговори з першим заступником міністра енергетики США Клеєм Селлом, керівництвом корпорації «Боїнг» та міністерства оборони США.

Діяльність Президента

      Під головуванням Віктора Ющенка завершується підготовка його щорічного звернення до Верховної Ради. У доповіді йтиметься про внутрішнє й зовнішнє становище України у 2006 році. Як повідомила прес-секретар Президента Ірина Ванникова, головною темою звернення буде конкурентна спроможність України у найважливіших сферах діяльності держави. Форма доповіді — виступ тривалістю 40 хвилин.

* * *

      Заступник голови секретаріату Президента Олександр Чалий повідомив, що Віктор Ющенко збирається 8 лютого здійснити візит до Німеччини, де проведе зустріч із канцлером Ангелою Меркель. Перед тим, 2 лютого, в Україну приїде президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

Прогноз МВФ

      Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз інфляції в Україні у поточному році з 13,5% до 13,6%. Прогноз приросту валового внутрішнього продукту на 2007 рік залишився незмінним, на рівні 4,5% (за даними Держкомстату, у 2006-му — 7%). Рада директорів Фонду відзначає складну інвестиційну ситуацію в Україні, але водночас — велику пружність економіки України в умовах зростаючих цін на енергоносії та її зрослий внутрішній баланс.

 • Львовом — з колядою

  Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

 • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

  Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

 • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

  Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
  Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
  І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

 • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

  «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
  Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

 • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

  Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

 • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

  Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>