У четвер по обiдi біля головного корпусу Київської політехніки зібралися представники міністерств і відомств — перший віце-прем'єр Дмитро Табачник, посол Росії в Україні Віктор Черномирдін, екс-міністр Юрій Павленко, міністр освіти Станіслав Ніколаєнко, президент НАНУ Борис Патон та директор Національного космічного агентства України Юрій Алексєєв. З Москви приїхали дочка Корольова Наталя Сергіївна з дітьми та онуками та льотчик-косомнавт №3 українець Павло Попович.
На жаль, за життя його ім'я було засекреченим, його знали як «генерального», а наукові статті Корольов друкував під псевдо К. Сергєєв. Більше того, коли після успішного запуску людини на орбіту землі представники комітету Нобелівської премії питали Микиту Хрущова, хто є автром проекту літального апарату, держсекретар відповів: радянський народ і Комуністична партія. А сам Корольов із гіркотою називав себе «рудокопом», який працює під землею і про якого ніхто нічого не знає.
Ректор «політеху» Михайло Згуровський розповів, що ініціаторами створення пам'ятника Корольову був колектив викладачів, які навіть зібрали для цього необхідні кошти. Станіслав Ніколаєнко підкреслив: те, що пам'ятник стоїть на території навчального закладу, буде надихати студентів технічного вузу на успіхи в навчанні, адже їм є з кого брати приклад.
Автор проекту пам'ятника — заслужений художник, скульптор Микола Олійник. На постаменті написано: «Основоположникові практичної космонавтики, конструкторові перших штучних супутників Землі та космічних кораблів, студентові КПІ 1924—1926 рр. від київських політехніків».