Україна посідає четверте місце у світі з прийому мігрантів. Про це йдеться у звіті Світового банку «Міграція та грошові перекази: Східна Європа і колишній Радянський Союз», повідомляє УНІАН. А перша десятка виглядає так: США, Росія, Німеччина, Україна, Франція, Індія, Саудівська Аравія, Австралія, Казахстан, Польща. Україна і Польща служать перевалочними пунктами для мігрантів на шляху до Західної Європи.
Міграція між країнами з перехідною економікою Європи і Центральної Азії та еміграція з них є великою і, вірогідно, зростатиме далi, оскільки зниження народжуваності у більшій частині регіону спричинить підвищений попит на молоду робочу силу. Міграція до Західної Європи за останні 15 років значно зросла, причому цей регіон приймає 42% мігрантів із Центральної та Східної Європи, мігрантів із колишнього Радянського Союзу, чисельність яких постійно зростає. Серед країн світу Німеччина і Франція є єдиними країнами Західної Європи, які потрапили до десятки країн, що приймають найбільше переселенців. Росія приваблює мігрантів з інших країн колишнього Радянського Союзу, переважно iз Кавказу та Центральної Азії, а бідніші робітники з Центральної Азії їдуть до багатого на ресурси Казахстану.
При цьому, йдеться у звіті, грошові перекази є одним із наслідків міграції, який приносить користь як сім'ям мігрантів, так і країнам, звідки вони походять. Для багатьох найбідніших країн Східної Європи та Центральної Азії грошові перекази є найбільшим джерелом зовнішнього доходу і служать буфером, що послаблює економічні та політичні негаразди останніх 15 років. На грошові перекази припадає більше 20% ВВП у Молдові та Боснії і Герцеговині, а також більше 10% в Албанії, Вірменії і Таджикистані.