«Тему закриття шахт пора закрити»

«Тему закриття шахт пора закрити»

Багато води забруднили в Кальміусі тутешні промислові підприємства з тих пір, коли офіційні й не зовсім господарі краю налаштовували своїх земляків зустрічати тут Віктора Ющенка брутально-агресивно. Ці пани та підпанки нині вже активно обживають столицю і тепер подібними проблемами не переймаються. А пересічні донеччани встигли пересвідчитися, що «команда професіоналів», опинившись у затишних кабінетах столичної влади, не поспішає виконувати свої передвиборчі обіцянки. А водночас потроху змінюється й ставлення мешканців краю до Віктора Ющенка, якого раніше вперто не сприймали із найголовнішої причини — він позиціонував себе як найперший опонент і конкурент «свого» претендента на президентську папаху.

«Аврора» до «Оскара» не дострелила

«Аврора» до «Оскара» не дострелила

Учора Американська кіноакадемія оприлюднила попередній список фіналістів у номінації «Кращий іноземний фільм» премії «Оскар». Переглянувши його, стало зрозуміло, що українська присутність у компанії світової кіноеліти знову відкладається — фільм Оксани Байрак «Аврора» до цього списку не ввійшов.

Луценку не пробачили «снарядiв»

Луценку не пробачили «снарядiв»

Майже півтора місяця виношував плани помсти екс-міністру (а на той час ще чинному міністру) Юрію Луценку секретар Харківської міськради Геннадій Кернес. Нагадаємо, 30 листопада з трибуни Верховної Ради завжди гострий на язик Луценко сказав (дослівно): «Снаряди лягають все ближче, Євгене Петровичу. Уже зафіксували на хабарі для передачі секретарю Харківської міськради на 300 тисяч гривень».

Моторизовані христопродавці

Моторизовані христопродавці

Упродовж останніх місяців на Хмельниччині зареєстрували два десятки крадіжок із церков. Злочинці зазвичай цупили ікони, датовані ХІХ — початком ХХ століть, Євангелія, хрести, чаші для причастя та інші атрибути. Траплялося, за одну ніч крадії «обчищали» кілька храмів у різних селах, поблизу автодоріг. Потрапляли непрохані гості до святинь, зламуючи замки та перекушуючи металеві скоби. До того ж уміло замітали сліди: одного разу навіть забрали із собою замки.

Хоч горобці наклюються...

Хоч горобці наклюються...

Біля станції Веселиново Миколаївської області зійшли з рейок та перевернулися вісімнадцять вагонів товарного потяга. На щастя, нічого небезпечного поїзд не перевозив: у вагонах, що зійшли «під укіс», перевозили вугілля, щебінь та насіння соняшника.

Дикий степ

Дикий степ

Україна посідає четверте місце у світі з прийому мігрантів. Про це йдеться у звіті Світового банку «Міграція та грошові перекази: Східна Європа і колишній Радянський Союз», повідомляє УНІАН. А перша десятка виглядає так: США, Росія, Німеччина, Україна, Франція, Індія, Саудівська Аравія, Австралія, Казахстан, Польща. Україна і Польща служать перевалочними пунктами для мігрантів на шляху до Західної Європи.

Вірменія «дзвонить у рейку»

Вірменія «дзвонить у рейку»

Транспортний коридор може хоча б частково налагодити контакт між країнами, які століття ненавидять одна одну, — Вірменією та Туреччиною. На сьогодні між цими державами навіть не встановлено дипломатичних відносин. Проте Вірменія готова піти на певні поступки і відкрити кордон із Туреччиною, якщо її буде долучено до проекту транскавказької залізниці, яка зв'яже Туреччину, Азербайджан, Грузію.

Гусячий експеримент

Гусячий експеримент

Якщо вірити енциклопедичному словникові Брокгауза-Ефрона, селяни тримають у господарстві гусей «як птахів на убій, для отримання потруху, м'яса, пуху і пера», тому домашні дзьобані живуть недовго і майже ніколи не дотягують до десятого дня народження. Тим часом орнітологи кажуть, що гуска може спокійно подолати тридцятирічний рубіж — якщо господарі не шкодуватимуть харчу для вигодовування «зайвого дзьоба». Втім мало хто здатен на таку щедрість...

Всі статті рубрики