ЦИТАТИ ТИЖНЯ

19.01.2007

Анатолій Матвієнко, народний депутат від «НУ»

— про наполягання «антикризової» коаліції на тому, що Борис Тарасюк після голосування про його відставку у ВР є нелегітимним міністром закордонних справ і Президент має шукати йому заміну:

      — У питанні з Тарасюком коаліція просто через коліно хоче довести, що «люміній» — це «люміній».

(«5-й канал»)

 

Юлія Тимошенко, лідерка БЮТ

— про те, чи варто політикам приїздити в такі святі місця, як Єрусалим, щоб очиститись:

      — Із тим ступенем бруду, що є в українській політиці, нашим політикам не те що їздити до святих місць, а жити в церквах треба!

(«Українська правда»)

 

Володимир Горбулін, радник Президента, колишній секретар РНБО

— про стосунки Ющенка і Юлі після голосування БЮТ за закон про Кабінет Міністрів:

      — Тимошенко зробила те, що вона хотіла. Для неї це рубікон, який вона перейшла. Тепер із «Нашою Україною» у неї все скінчено раз і назавжди. Я думаю, що і стосунки з Президентом — теж.

(«День»)

 

Борис Беспалий, народний депутат від «Нашої України»

— про нову кличку для «антикризової» коаліції та її тимчасового союзника БЮТ:

      — Під час подолання президентського вето на закон про Кабмін БЮТ став асоційованим членом так званої «антикризової» коаліції. Новий союз у парламенті можна назвати «КоТиМоСЯ» (Коаліція Тимошенко, Мороза, Симоненка, Януковича).

(прес-служба «Нашої України»)

 

Тарас Чорновіл, народний депутат від Партії регіонів

— про державність української мови в Росії й Арабських Еміратах:

      — Мені на новорічні свята вдалося відпочити з сином в Об’єднаних Арабських Еміратах. Переглядав іноді [по телевiзору] російський «Первый канал». У мене була просто колосальна хохма — дивитися на росіян, які приїжджали відпочивати. А саме — коли вони після перегляду цього каналу казали: «А у нас что, уже украинский язык государственный?». А справа в тому, що вони [«Первый канал»] сигнал беруть з України. Знаєте ж, що в Україні російські канали йдуть з україномовною рекламою? Тому можна дивитись російський канал, а потім послухати рекламу про пиво «Чернігівське» українською мовою. Це таке задоволення!

(«Телекритика»)

 

Віталій Хомутинник, народний депутат від Партії регіонів

— про сина, народженого 2 січня, та клопіт із відзначенням днів народження:

      — Мені було важко уявити, що 31 числа буде день народження моєї дитини! Кожен день народження був би непомітним у його житті, тому що в усіх інші турботи, підготовка до Нового року. Я кажу: «Світлано, тримайся, треба Новий рік переступити!»... Зранку (1-го січня. — Ред.) приїжджаю, виявляється, що це були лише провісники. І я кажу: «Світлано, тримайся, бо 1-ше — це ще гірше, ніж 31-ше. Першого всі будуть відходити від 31-го, і в цьому «відхідняку» ніколи не буде нормального дня народження в дитини. В усіх будуть квадратні голови, похмілля!»

(«Таблоїд»)

 • Львовом — з колядою

  Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

 • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

  Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

 • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

  Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
  Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
  І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

 • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

  «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
  Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

 • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

  Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

 • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

  Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>