Співробітники криворізької прокуратури, які вирішили перевірити дотримання законодавства про соціальний захист інвалідів у відкритому акціонерному товаристві «Південний гірничозбагачувальний комбінат», вочевидь, і самі не сподівалися натрапити на такий спосіб вирішення проблеми. Щоправда, спершу на підприємстві до законодавчої вимоги щодо підприємств, які використовують найману працю, працевлаштувати 4 відсотки інвалідів від середньооблікової чисельності штатних працівників за рік поставилися не надто серйозно. Бо замість необхідних 387 робочих місць для обділених долею людей спромоглися тільки на 123. Однак, коли на підприємство було накладено штрафну санкцію у сумі 4,4 мільйона гривень, яку необхідно перерахувати до бюджету, вирішили ситуацію врятувати. Головний резерв побачили у Стародобровольському психоневрологічному інтернаті. І хоч тамтешні хворі мають таку форму інвалідності, з якою будь-яка праця протипоказана, на цю «дрібницю» не зважали. Так, працівниками зеленого господарства комбінату стали 102 шизофреніки параноїдальної форми та олігофрени.
Певна річ, хворі не мали уяви і про заяви на працевлаштування, начебто, ними написані, і про виписані на їхні прізвища трудові книжки з єдиним записом, але без підписів своїх власників. Проте, коли запахло смаленим, ненароком ощасливленим інвалідам навіть перерахували на особові рахунки заробітну плату.
За повідомленням прокурора Кривого Рогу Сергія Борисова, за цим фактом порушено кримінальну справу, що передбачає відповідальність за зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. Загалом же сума заподіяної державі в особі Дніпропетровського обласного відділення соціального захисту інвалідів шкоди оцінюється в 786 тисяч 830 гривень.