Представлений на цьому тижні президентом США Джорджем Бушем новий план стратегії дій в Іраку піддається все гострішій критиці. Навіть всередині правлячої Республіканської партії. Сенатори з комісії у закордонних справах, включно з республіканцями, рішуче виступили проти оголошеного в ніч із середи на четвер президентського плану відправлення до Іраку додаткового військового контингенту чисельністю 21 тисяча 500 військовослужбовців. Держсекретар Кондоліза Райс ледь відбивала атаки сенаторів на засіданні комісії. «Промова, яку вчора виголосив президент, є найбільш небезпечною помилкою нашої закордонної політики з часів В'єтнамської війни», — заявив сенатор-республіканець від штату Небраска Чак Хейгел.
Буша залишають навіть найвідданіші союзники. Велика Британія повідомила про план виведення з Іраку у травні цього року три тисячі своїх військовослужбовців. Британська газета «Гардіан» незвала вчорашню статтю про «самотність» американського президента «Ізольований Буш наштовхується на бунт проти його політики в Іраку».
У такій ситуації дивує те, що все більше загрузаючи в іракській авантюрі, президент та держсекретар США продовжують погрожувати застосуванням військової сили Сирії та Ірану. Буш пообіцяв «вистежувати та нищити» тих, хто підтримує іракську опозицію. І не лише на території Іраку. Президент підтвердив, що до Перської затоки будуть відправлені додаткові сили ВМС, озброєні ракетами «Патріот» на чолі з авіаносцем. Вони мають тримати під прицілом та у страху Іран, який розбудовує свої ракетні системи та військовий флот. Позавчора американські військові зайняли консульство Ірану в іракському Курдистані, чим спровокували додаткову напругу з Іраном.
План Буша передбачає ескалацію війни, що йде врозріз із громадською думкою. Проведені після виступу президента опитування показують, що лише від 12 до 19 відсотків американців підтримують направлення на Близький Схід додаткового військового контингенту.