Учора Єврокомісія представила в Брюсселі план нової енергетичної стратегії Європейського Союзу. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, це перший такого типу документ ЄС, що має за мету допомогти розбудувати єдину енергетичну політику всіх 27 країн-членів Союзу. На жаль, у документі дуже слабо представлена запропонована Польщею засада енергетичної солідарності дій по відношенню до транзитерів енергоносіїв.
Диверсифікація поставок, розвиток відновних джерел енергії та повернення обличчям до атомної енергетики — ось головні постулати нової енергетичної стратегії Союзу. Така політика має стати відповіддю на нові виклики, які ставить модерний світ, передусім кліматичні зміни та безпечні і гарантовані поставки енергосировини. Оскільки залежність ЄС від імпорту енергоносіїв постійно зростає, то Єврокомісія підтверджує потребу енергетичної солідарності, але не уточнює, на яких засадах вона повинна будуватися. ЄК визнала занадто дорогою пропозицію гарантування солідарних поставок енергії в разі виникнення кризи, оскільки це пов'язано з необхідністю будівництва нових сховищ та трубопроводів, які могли б використовуватися лише у випадку виникнення кризи.
Натомість Єврокомісія вважає, що «нову індустріальну революцію» має спричинити розвиток відновних джерел енергії, передусім енергії сонця та вітру. Такі екологічно чисті джерела дадуть можливість різко зменшити викиди в атмосферу парникових газів та інших забруднюючих елементів.