Двоє найближчих співробітників Саддама Хусейна — його зведений брат, колишній керівник спецслужб Іраку Барзан Ібрагім аль-Тікріті та екс-глава революційного суду Авад Ахмед аль-Бандар — мали бути повішені сьогодні, після закінчення мусульманського свята Рейд аль-Адха. Але під тиском світової спільноти страту було відкладено. Зокрема, проти страти висловилися новий Генсек ООН Пан Гі Мун та Верховний комісар ООН iз прав людини Луїс Арбур. Депутат іракського парламенту та представник уряду повідомили вчора вранці агенції «Франс пресс», що виконання страти відкладається на три дні, до неділі. А через годину потому — що взагалі відкладається. Іракські офіційні особи потрапили під вогонь міжнародної критики за те, як була проведена страта самого Хусейна, і за те, що відеозапис страти потрапив до світових ЗМІ.
Тим часом у Багдаді було заарештовано чоловiка за підозрою в нелегальнiй фотозйомцi за допомогою стільникового телефону страти диктатора. Йдеться про чиновника, який мав наглядати за дотриманням процедури повішення. Також узято під арешт для складання свідчень двох охоронців міністерства юстиції, але їм не висунуто жодних звинувачень. Загалом при страті були присутні 14 осіб. Представник командування військового контингенту США в Іраку зазначив в інтерв'ю «Франс пресс», що страту Саддама «потрібно було провести інакше», а уряд Британії засудив поширення відеозапису страти тривалістю дві з половиною хвилини.
ДО РЕЧІ
Україна виступає проти смертної кари і закликає інші держави скасувати таку міру покарання. Так МЗС України зреагувало на смертний вирок Саддаму Хусейну. Притягнення до відповідальності колишнього керівництва Іраку за злочини проти власного народу є важливим елементом внутрішньої стабілізації країни, йдеться у заяві МЗС України від 30 грудня. Водночас наголошується, що, виходячи із загальнолюдських цінностей та гуманних міркувань, Україна, яка скасувала смертну кару, закликає й інші держави зробити це.