Одеський пам'ятник Помаранчу, він же — пам'ятник хабарництву, буде перенесений із вулиці Ланжеронівської, що поряд із будівлею міської ради, деінде. Щонайдалі від мерії, вірогідно на бульвар Мистецтв. Не виключають також, що скульптурну композицію встановлять поряд із будівлею однієї з правоохоронних структур — як прозорий натяк на те, що хабар — протиправний спосіб впливу на державного чиновника.
Свою ухвалу члени містобудівної ради мотивують передусім подивом експертів ЮНЕСКО, які в ході інспектування зауважили, що теперішнє місце скульптури дисонує з попередньою забудовою цієї частини історичного центру Одеси. Тому ЮНЕСКО може відмовитися від фінансування реставраційних робіт архітектурно-історичного ансамблю, центральною фігурою якого є бронзовий Дюк де Рішельє. Погодилися з оцінкою експертів і автори пам'ятника архітектор Володимир Глазирін і скульптор Олександр Токарєв. Місце «прописки» Помаранча, встановленого під патронатом екс-мера Руслана Боделана, справді невдале. Крім того, скульптурна композиція недопрацьована і потребує реконструкції. Зрештою, зауважив пан Глазирін, «ця історична частина міста й так переобтяжена різними пам'ятниками культури і архітектури».
А втім, остаточного рішення містобудівна рада ще не ухвалила. Місцеві архітектори повернуться до розгляду теми перенесення пам'ятника «хабару» вже цьогоріч — після виконання проектної документації.
ДОВІДКА «УМ»
Пам'ятник Помаранчу увічнив факт піднесення одеським купецтвом хабара російському царю Павлу I. Той хабар мав вигляд воза з грецькими помаранчами і мав стимулювати ухвалення доленосного імператорського рішення про подальшу розбудову міста-порту і надання пільг торгівцям.