Словенія першою з 10 нових країн, які приєдналися до ЄС 1 травня 2004-го, ввела в обіг з 1 січня єдину європейську валюту. Таким чином з 1 сiчня 2007 року стала 13-ю країною зони євро. Після розпаду Югославії тут впродовж 15 років національною валютою був толар. На прощання з толаром відведено два тижні — по 14 січня, повідомляє бізнес-агенція «Блумберг».
Головні умови приєднання до зони євро для країн-кандидатів такi: зовнішній борг не повинен перевищувати 60 відсотків від ВВП, бюджетний дефіцит — не більше трьох відсотків від ВВП, а інфляція впродовж кожного з 12 місяців перед вступом не повинна перевищувати 1,5 відсотка. Першість Словенії серед новобранців ЄС пояснюється відповідністю цим критеріям і високими темпами економічного розвитку. Інші країни десятки запровадять євро впродовж семи років, а наступною має стати 2009 року Словаччина. Інші, наприклад, Польща — не раніше 2010—2012 років, а Угорщина та Литва і взагалі розраховують на 2014 рік.
Вступ до зони євро для кожної з країн означає економію коштів для бізнесу та кращий захист від ризиків економічних потрясінь. З іншого боку, дещо підвищаться ціни на споживчі товари. Так, сім відсотків підприємств Словенії мають намір скористатися переходом від однієї до іншої валюти для підняття цін. Останні опитування свідчать, що дві третини словенців сприймають запровадження євро позитивно, вважаючи такий крок свідченням того, що вони стали частиною «повноцінної» Європи. Хоча значна частина населення також відчуває ностальгію за толаром, який був символом незалежності та стабільності, здобутих після виходу зі складу Федеративної Югославії.