У Верховній Раді оголошено перерву
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
На позавчорашній прес-конференції, присвяченій підбиттю підсумків за рік, Прем'єр Віктор Янукович щиро і люб'язно дякував журналістам — за співпрацю, інтерес до Кабміну та правильне його висвітлення. Не допомогло! Запитання про орден українофобу Затуліну таки поставили.
І Віктор Федорович не розгубився. Дарма, мовляв, що ця недержавна відзнака називається «За відродження України», дарма, що вручили її людині, котру власна ж Служба безпеки оголосила «персоною нон грата», дарма, що вішав її на груди небажаному іноземцеві сам перший заступник керiвника Кабміну. Бо заварили кашу, за словами Януковича, з вищих міркувань — «щоб досягнути позитивних зрушень у налагодженні стосунків з Російською Федерацією». Іншими словами: «Я вважаю, що це позитив до наших стратегічних партнерів. Бо забороняти людині висловлювати свою точку зору недопустимо». Навіть якщо ця людина — перший віце-прем'єр-міністр і, за всіма законами логіки, мусить відстоювати не власну точку зору, а державні інтереси.
Дружбу, мир та чудові стосунки з Росією пан Янукович вважає своїми заслугами. Як, до речі, і створення міжурядової комісії «Ющенко — Путін». «Ми будуємо нашу співпрацю на взаємовигідних умовах, — сказав Прем'єр. — І наші партнери це чудово розуміють».
Партнери не в міжнародному, а державному масштабі цінують Кабмін та його керівництво, як вважає це саме керівництво, за унікальне вміння дотримуватися слова. «Ходити, як жонглер з жердиною, коли у тебе немає життєвих принципів, — ніколи з цього добра не буде, ти неодмінно впадеш, — вважає Віктор Федорович. — А баланс можливий, коли ти дивишся людині в очі».
Серед політичних сил та важелів впливу пан Янукович найчастіше хвалив «антикризову» коаліцію. І не страшно, мовляв, що погляди на багато речей не збігаються, головне, щоб друзі успішно знаходили компроміс. «Нині ми мешкаємо в зовсім іншій державі, яка має іншу систему управління. В країні, де доля людини не залежить від однієї людини, її настрою і її оточення», — кинув Прем'єр шпильку в бік екс-Президента Кучми.
Не надто високої думки Віктор Федорович і про Верховну Раду: серед розмаїття народних обранців він зміг розгледіти всього лиш 250 відповідальних політиків. Проте щиро хотів би, аби таких людей було більше. Можливо, таким чином уряд планує долати президентські вето, а може, й має інші плани. «Ми мусимо йти шляхом розвитку громадянського суспільства», — закінчив думку Прем'єр, примусивши зал думати, що він хотів цим сказати.
Натомість чітко заявив, що з НАТО нам доведеться почекати. Всі рішення — тільки після референдуму. На відміну від СОТ. Цю структуру Віктор Янукович підтримує і зробить усе, аби Україна вже в лютому була членом світової організації торгівлі. Планує уряд розробити методологію формування тарифів у житлово-комунальній сфері — щоб у ціни, які платять люди, чиновники не включали кредити та свою безгосподарність. Щоправда, коли така методологія з'явиться на світ і як до неї поставляться в регіонах, не повідомлялося.
Квотування зерна, внаслідок якого держава втратила понад 300 мільйонів доларів (дані Світового банку. — Авт.) та яке ще відгукнеться черговим витком зубожіння села, Прем'єр також вніс до списку позитивів. І відзначив, що тут навести порядок йому вдалося.
До числа найглобальніших донецьк... вибачте, державних проблем глава Кабміну вніс необхідність скасування антидемпінгового мита на експорт українських труб великого діаметра. «Звичайно, завжди хочеться заробляти більше», — резюмував Віктор Янукович.
Коментуючи звання «Політик року», яке йому за підсумками соцопитування присвоїв Центр Разумкова, Віктор Федорович натякнув, що такі відзнаки його не лякають і на своєму нелегкому посту він і надалі працюватиме на поліпшення життя громадян.
За час своєї роботи із серпня 2006 року Кабінет Міністрів Януковича провів 23 засідання, на яких ухвалив понад 800 рішень.
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>
Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>
Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>
Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>