На сьогодні на 14.43 за Гринвічем заплановано запуск супутника COROT («Корот»), створеного у співпраці вчених Австрії, Бельгії, Німеччини, Іспанії, Бразилії та Європейської космічної агенції, повідомляє Бі-Бі-Сі. Ідею запуску супутника, який обертатиметься навколо Землі по полярній орбіті на висоті 827 кілометрів упродовж двох із половиною років і вишукуватиме в космосі малі планети, висунули вчені Французької космічної агенції Cnes, які також здійснюють керівництво проектом. Космічний апарат перебуває на космодромі Байконур у Казахстані з початку цього місяця, оскільки його перший запуск російською ракетою «Союз» планувався на 21 грудня, але зашкодили погані погодні умови.
Якщо сьогоднішній запуск пройде вдало, то перші дані з борта супутника надійдуть уже на початку січня. На супутнику встановлено невеликий телескоп діаметром 27 см, камера та обладнання для їх обслуговування і передачі даних на Землю. Головним завданням супутника буде постійне стеження за зміною яскравості найближчих до Сонячної системи зірок. А таких — 120 тисяч. За зміною яскравості зірок визначається наявність на їхніх орбітах планет. Учених цікавлять передусім планети, подібні до нашої чи в кілька разів більші від Землі. «Корот» є першим супутником, здатним виявляти планети за межами Сонячної системи. З поверхні Землі фактично неможливо виявляти ексопланети (таку назву мають планети за межами нашої системи). Найменша з чотирьох виявлених на цей час ексопланет є в п'ять разів більшою за масою від нашої. До завдань супутника також належить пошук нових зірок. «Корот» буде переказувати дані про їх масу, вік та хімічний склад.
Європейці обігнали в конкурентній боротьбі американців, які мають запустити в космос супутник «Кеплер» лише 2008 року. Щоправда, ця космічна обсерваторія буде потужнішою від європейської.