Лимонний рай

Лимонний рай

Цей лимонний рай — єдиний на всій Черкащині. Цікаво, що облашували його не в якомусь ботанічному саду, а в теплиці лісового господарства. Що й казати — несподівано. «Є у нас такий ентузіаст — колишній директор лісгоспу Микола Олександрович Снігур, він цю справу й запровадив ще в 1992 році», — пояснює директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Петро Гоголюк і показує чималих розмірів теплицю, де ростуть та плодоносять 40 лимонних дерев. Коли йдеш доріжкою поміж високих заморських дерев, на яких серед густого зеленого листя висять сонячного кольору плоди, то очам не віриш, що ці екзотичні фрукти так щедро плодоносять на Черкащині, а не у далекій Греції.

«Струм» небесний і знеструмлення ферми

«Струм» небесний і знеструмлення ферми

Буквально за кілька годин збанкрутіла птахофабрика, розташована у селі Відрадне Запорізького району: у ніч на неділю пропала майже третина її поголів'я! Начальник облуправління ветеринарної медицини Валентина Стулова зізналася, що за свої майже 20 років роботи в АПК подібного не бачила: вихідного дня колектив буквально вигрібав з кліток 49 тисяч курячих трупів! Розтин кількох десятків дав можливість встановити причини масової загибелі птахів: у курячих легенях виявлено надзвичайно високу концентрацію аміаку. Висновок фахівців не забарився: чубатурки на верхніх ярусах кліток задихнулися від випарів свого ж посліду.

Екопродукцію для Європи

Екопродукцію для Європи

А й справді: чи здатна Україна годувати Європу екологічно чистою продукцією? Так, за умови, що фахівці АПК, науковці і практики дискутують не задля організаційного ефекту, а маючи на меті підвищення ефективності землекористування. Якраз у такому руслі на Запоріжжі відбулася дещо незвична нарада-семінар — з проблем родючості грунтів і впровадження органічного землеробства. На базі обласної торгово-промислової палати зібралися керівники сільгосппідприємств і служб, фахівці науково-дослідних інститутів і лабораторій з Києва, Харкова, Дніпропетровська і Запоріжжя.

Шукайте нас на урні

Шукайте нас на урні

У радянські часи до активної роботи працівників заохочували фотографіями на дошках пошани, нині — інші часи й нові методи. У Вінниці, наприклад, аби зробити вулиці чистішими, а комунальників — відповідальними, запроваджують експеримент. Як розповіли «УМ» у прес-службі Вінницької міської ради, відтепер на сміттєвих баках писатимуть прізвище й телефон відповідальної за вивіз сміття у цьому районі особи — спробуй, мовляв, тепер не виконати свої обов'язки.

Всі статті рубрики