Традиційні аргументи Кабінету Міністрів, за якими бюджет-2007 правильний, тому що він вірний, не змогли переконати і захисників прав працюючих. Профспілки найбільше невдоволені рівнем прожиткового мінімуму, який за урядовим документом має становити 492 гривні. Представники громадських організацій заодно нагадали Віктору Януковичу про мільярдний борг із виплати заробітної плати, скромно зауважили, що в тексті закону вони чомусь не змогли помітити позитивної динаміки зростання виплат і зовсім не бачать прекрасної перспективи наближення розміру зарплати до прожиткового мінімуму.
Прем'єр-міністр, звичайно, контраргументував. І не лише сухими цифрами, а й відвертими, подекуди дуже зворушливими метафорами. Так, напівпаралізовану вітчизняну економіку Віктор Федорович порівняв із чуттєвою жінкою, «до якої треба залицятись, ... устигати треба». «Треба підходити до цього механізму дуже й дуже уважно, обережно і, як то кажуть, з великою любов'ю», — сказав керівник Кабміну. Для нероб, базікал та потенційних альфонсів «чуттєвої жінки», очевидно, адресувалась фраза пана Януковича, що «з неба нічого, як у кожній сім'ї, в кожної людини, так і в нашій державі, не падає. Гроші треба заробляти».
Запропонував керівник уряду представникам профспілок подумати про різноманітні, поширені в нашій державі зловживання: «Механізм скерування коштів у регіони не дозволить займатись «відкатами», як це практикується в органах центральної влади». Сподобалося присутнім також щире прагнення Віктора Януковича: «Я хотів би, щоб прожитковий мінімум становив не 405 гривень, а 405 доларів. У мене є таке бажання. Але що з того?». А втім, активніше працювати Кабінету Міністрів заважають, окрім іншого, президентські укази — іноді несподівані, а подекуди й непрозорі.
Проте, за словами голови ради Федерації профспілок України Олександра Юркіна, досягнути порозуміння між урядом та профспілками не вдалось. Таким чином, бюджетні ініціативи Кабміну отримали ще одного, далеко не найслабшого опонента.