Дитяча реанімація, у якій лежать прооперовані малюки віком від одного дня до кількох років, у людини непідготовленої може викликати справжній шок. Важко навіть уявити, як лікарі примудряються зробити операцію й «поремонтувати» серце немовляти вагою трохи більше від двох кілограмів, коли в тієї дитини навіть вени не помітні. Але в пацієнтів українського центру дитячої кардіохірургії принаймні є шанс вийти з палати здоровими. На відміну від їхніх однолітків із вадами серця, які не змогли вчасно потрапити до рук ескулапів...
Як стверджує статистика, щороку в нашій державі народжується близько 4,5 тисячі дітей із вродженими вадами серця. Понад 1,2 тисячі з них мають критичний стан, який потребує хірургічного втручання. Донедавна такі діти могли сподіватися тільки на допомогу фахівців Центру кардіології для лікування дітей на території інституту Амосова, розрахованого на 30 ліжок. За минулий рік тамтешнім медикам вдалося врятувати від смерті понад 700 пацієнтів. Зрозуміло, що існуючих потужностей для лікування всіх маленьких «сердечників» у країні не вистачало.
Ситуацію змінило відкриття в Києві нового корпусу центру дитячої кардіології та кардіохірургії на території «Охматдиту». На реконструкцію корпусу, розпочату в 2004 році, держава виділила понад 41 мільйон гривень. Приміщенння, розраховане на 100 місць, устатковане за останнім словом техніки — на медтехніку було витрачено 81 мільйон державних гривень. Як розповів під час відкриття корпусу міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, відтепер Київ має один із найкращих у Східній та Західній Європі центрiв дитячої кардіохірургії. За словами пана Поляченка, завдяки надсучасному обладнанню в медиків з'явилась можливість успішно надавати допомогу малюкам із важкими вадами на першому році життя. За підрахунками медиків, протягом наступного року центр зможе врятувати понад 1500 дітей України.
На наступний рік медики запланували реконструкцію ще одного корпусу кардіоцентру, що на вулиці Мельникова, 26. Урядовці планують витратити на це 24 мільйони гривень.