П'ятнадцять позолочених куполів і хрестів невдовзі встановлять на соборі Святого Миколая при київському Покровському монастирі з ініціативи та за підтримки столичної мерії. Днями тут встановили перші дві позолочені бані. А вчора священнослужителі в присутності представників столичної адміністрації освятили перші два хрести собору Святого Миколая.
Покровський монастир має цікаву історію. Побудований ще у XIX столітті, проіснував не довго й частково був знищений більшовиками. Почав функціонувати тільки в 1941 році. Тривалий час служив прихистком для солдатів, де їм надавали необхідну медичну допомогу під час Другої світової війни. Теперішні мешканці монастиря впевнені, що лише завдяки цьому і вцілів.
Згідно з нинішнім проектом реставрації, після закінчення всіх робіт він матиме вигляд, як і до знищення. На обидва хрести затратили приблизно по 400 грамів золота. Архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, який освячував хрести, каже, що без підтримки теперішньої влади монастир за власний кошт не реставрував би святиню, оскільки не має таких грошей. «Сьогодні ми стали свідками історичної події — встановлення першого хреста на відроджених куполах. Це вселяє духовну радість і віру, що в недалекому майбутньому цей храм постане у всій своїй величі та красі як одна з окрас нашого міста. Ми вдячні столичній владі, яка знайшла гроші і доводить почату справу до кінця».
Ідея повернення собору історичного вигляду належить ще екс-меру Олександру Омельченку. А довели справу до кінця вже при Черновецькому. Заступник столичного мера Віталій Журавський каже, що КМДА вже давно звернула увагу на необхідність реставрації святинь. За його словами, у мерії мають цілу концепцію, за якою відбудовуватимуть церкви. «З цієї акції міський голова Леонід Черновецький починає відновлення храмів. Сьогодні встановлюється два хрести на соборі Святого Миколая Покровського монастиря. На всі реставраційні роботи передбачено 23 мільйони гривень. Ми робимо добру справу. Будівля є пам'ятником архітектури, а цією акцією маємо на меті започаткувати відновлення святинь і їх збереження як історичних цінностей».