Цю боротьбу захисники тварин ведуть з міською владою — починаючи з травня група громадських організацій закидає Київську адміністрацію зверненнями з єдиною вимогою: втрутитися і припинити знущання над тваринами. Для центру міста це звичайна картина: фотографи з обскубаними мавпочками, сонними совами й флегматичними зміями пропонують людям зазнімкуватися за гроші. Звісно, подробиці утримання тварин та їхньої безпеки залишаються за кадром. А от екологам про них відомо. Тому днями Київський еколого-культурний центр вкотре звернувся до мера столиці Леоніда Черновецького. У своєму листі захисники природи пропонують Київській міській раді заборонити використовувати диких тварин для фотографування їх за гроші на території міста. «Фотографи, які використовують тварин, керуються виключно фінансовою наживою, тому ставляться до тварин абсолютно байдуже», — йдеться у зверненні. Центр вважає, що у зв'язку з поганими умовами утримання страждають самі тварини, а також існує небезпека інфікування людей, що фотографуються з ними. Екологи стверджують, що фотографи нехтують правилами утримання тварин, тримають їх у невластивих умовах, що погано позначається на їхній поведінці й може стати причиною спонтанної агресії. «Сови утримуються в денний час (через це, кажуть, птахи стають сліпими. — Авт.), мавпи — в холодних умовах наших широт, рептилії з вибитими зубами і зав'язаними ротами», — зазначають екологи.
Президент Товариства захисту тварин SOS Тамара Тарнавська розповідає «УМ», що, за їхніми підрахунками, у столичному центрі «трудиться» близько 100 тварин. «Нам чиновники обіцяли, що втрутяться в ситуацію і щось зроблять. І зараз кажуть: ми працюємо над цим питанням. Це ми чуємо від травня! — обурюється пані Тамара. — Тому ми чесно попередили: якщо впродовж найближчого часу не буде вчинено жодних дій, подаватимемо в суд». Підстави ж, мовляв, є: очевидне порушення щойно прийнятого Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». До того ж у захисників тварин є дуже багато матеріалів, доказів і свідків того, де і в яких умовах утримують нещасних «братів наших менших».
«Ми проводили своє власне розслідування і з’ясували, що всі фотографи — просто наймані люди. А власниками цього бізнесу є деякі депутати Верховної Ради та Київської міської ради. І ми навіть знаємо, про кого йдеться», — каже Тамара Тарнавська. Відтак, мовляв, вирішувати питання на користь тварин багатьом невигідно.
Ось і зараз, як повідомляє «Форум», Київський еколого-культурний центр звернувся в управління громадської безпеки Києва і Шевченківське районне управління міліції з проханням перевірити факти негуманного утримання тварин фотографами. У відповідь в управлінні заявили, що здійснили рейди центральними вулицями Києва і не знайшли фактів порушення законодавства про захист тварин. «Дикі тварини використовуються фотографами і утримуються в задовільному стані, тілесних ушкоджень на них фахівці не знайшли», — підкреслюється в повідомленні управління громадської безпеки.
У свою чергу комісія Київради з екологічної політики вважає, що Київрада не може заборонити фотографування з тваринами, якщо фотографи мають у своєму розпорядженні ліцензію на здійснення такої підприємницької діяльності й ветеринарні довідки про стан здоров'я тварин.