У необхідності такого кроку переконаний голова Верховного Суду Василь Онопенко. На своїй першій прес-конференції на цій посаді вчора він зазначив, що дві інші гілки влади — виконавча (Президент i уряд) та законодавча (Верховна Рада), таке право мають, натомість судову гілку цього права позбавили. Чому? Основні аргументи опонентів пана Онопенка в цьому питанні можна почути й сьогодні у багатьох високих кабінетах та під парламентським куполом: Верховний Суд не повинен займатися політикою!
Утім Василь Онопенко зазначає, що ні про яку політику з боку Феміди у даному випадку не йдеться. При цьому голова ВСУ запевняє, що докладе максимум зусиль, аби позбавити суди політичного впливу, який існує зараз.
«Тільки лінивий сьогодні не критикує судову систему й у багатьох випадках цілком справедливо, — каже пан Онопенко. — Але є й гарні передумови для покращення ситуації, бо тут є i політична воля керівництва держави, i воля керівництва Верховного Суду, й, зокрема, моя воля!» Пан Онопенко додає, що він особисто вже пішов із політики, тож його членство у Блоці Юлії Тимошенко — це вже минуле, історія, бо для нього важливіше реалізувати себе у ролі судді, а не політика.
У голови Верховного Суду є свої аргументи на користь права Феміди на законодавчу ініціативу. «Хто, як не судді, які щодня штудіюють закони, бачать усі недоліки законодавства? — запитує він i одразу відповідає. — Краще за нас ніхто законів не знає, тож саме Верховному Суду, якщо він матиме таке право й з урахуванням рівня наших фахівців у галузі законотворення, буде легше надавати пропозиції та готувати відповідні законопроекти, ніж іншим гілкам влади, які сьогодні мають таке право».