Укотре зневажений Герой

Укотре зневажений Герой

«УМ» повідомляла про встановлення пам'ятної стели на честь В'ячеслава Чорновола перед будинком у Києві, де він мешкав останній час перед загибеллю. Гранітний камінь із посвятою встановили 1 грудня, до дня референдуму за Незалежність. Він простояв «аж» два тижні. Вночі з четверга на п'ятницю кілька невідомих типів сплюндрували пам'ятку: перекинули півторатонний камінь і хотіли скинути з підвищення, на якому він стояв. Пагорб перед будинком Чорновола обмежений з двох боків стіною висотою близько півтора метра, яка на розі утворює кут, ніби ніс корабля. Саме на ньому стояла стела, і зловмисники хотіли скинути її звідти, проте їм не вистачило сили перенести камінь через досить високий бордюр, тож перекинута написом до землі стела так і залишилася лежати скраю. Вандали розтоптали також троянди, що лежали біля пам'ятки.

«Добро»... на новорічні свята

«Добро»... на новорічні свята

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Протягом 2006 року понад 7 тисяч дітей не змогли виїхати за межі України. Про це повідомив позавчора на брифінгу начальник управління прикордонного контролю та реєстрації адміністрації Держприкордонслужби України Віталій Антонюк. Найчастіше причиною заборони на виїзд є необізнаність батьків у вітчизняному законодавстві. Згідно з ним, дитина, якій не виповнилося шістнадцяти років, має право виїжджати за межі держави лише за згодою обох батьків і в їхньому супроводі чи в супроводі уповноважених осіб. Якщо з підлітком виїжджає лише тато або мама, то необхідна нотаріально завірена згода іншої сторони.

Закон буде i суддею писаний?

Закон буде i суддею писаний?

У необхідності такого кроку переконаний голова Верховного Суду Василь Онопенко. На своїй першій прес-конференції на цій посаді вчора він зазначив, що дві інші гілки влади — виконавча (Президент i уряд) та законодавча (Верховна Рада), таке право мають, натомість судову гілку цього права позбавили. Чому? Основні аргументи опонентів пана Онопенка в цьому питанні можна почути й сьогодні у багатьох високих кабінетах та під парламентським куполом: Верховний Суд не повинен займатися політикою!

«Перлині Карпат» повернули історичну правду

«Перлині Карпат» повернули історичну правду

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Власне, походження назви міста досі не має однозначного тлумачення в істориків і є предметом для досліджень. За однією з версій, воно взяте від імені першого поселенця Яреми Годованця. За іншою, саме слово «яремче» трактується як тюркське і означає «повертатися назад». Інші дослідники припускають, що назва міста може мати стосунок і до імені Михайла Яремицького — священика, який мав на цих землях парафію у XVIII столітті.

Президенту було смішно

Президенту було смішно

Веселий вечір провів із родиною Віктор Ющенко у Клубі веселих та кмітливих у Києві, де розігрувався Кубок Президента України. Цей приз поїде до Миколаєва разом із командою «Дизель». Вручаючи кубок, Президент висловив вдячність усім учасникам за чудовий вечір: «Я хотів би подякувати цим веселим, прекрасним, чудовим хлопцям та дівчатам, які на сцені роблять блискучу, прекрасну і гарну роботу».

Шкуродерів — в «екзил»!

Шкуродерів — в «екзил»!

Цю боротьбу захисники тварин ведуть з міською владою — починаючи з травня група громадських організацій закидає Київську адміністрацію зверненнями з єдиною вимогою: втрутитися і припинити знущання над тваринами. Для центру міста це звичайна картина: фотографи з обскубаними мавпочками, сонними совами й флегматичними зміями пропонують людям зазнімкуватися за гроші. Звісно, подробиці утримання тварин та їхньої безпеки залишаються за кадром. А от екологам про них відомо. Тому днями Київський еколого-культурний центр вкотре звернувся до мера столиці Леоніда Черновецького. У своєму листі захисники природи пропонують Київській міській раді заборонити використовувати диких тварин для фотографування їх за гроші на території міста. «Фотографи, які використовують тварин, керуються виключно фінансовою наживою, тому ставляться до тварин абсолютно байдуже», — йдеться у зверненні. Центр вважає, що у зв'язку з поганими умовами утримання страждають самі тварини, а також існує небезпека інфікування людей, що фотографуються з ними. Екологи стверджують, що фотографи нехтують правилами утримання тварин, тримають їх у невластивих умовах, що погано позначається на їхній поведінці й може стати причиною спонтанної агресії. «Сови утримуються в денний час (через це, кажуть, птахи стають сліпими. — Авт.), мавпи — в холодних умовах наших широт, рептилії з вибитими зубами і зав'язаними ротами», — зазначають екологи.

Ніхто не винний

Ніхто не винний

Смерть принцеси Діани, яка загинула в автокатастрофi в Парижі 31 серпня 1997 року, не була результатом жодної змови — такий висновок зробила після трирічного розслідування британська поліція. Довгоочікувані результати цього розслідування оприлюднено в Лондоні, повідомляє «Ассошіейтед пресс». У звіті поліції загальним обсягом 800 сторінок також міститься висновок, що принцеса на момент смерті не була вагітною. Версія про те, що вона стала жертвою замовного вбивства британськими спецслужбами з метою приховати позашлюбну вагітність одного з членів королівської родини та попередити шлюб Діани з 42-річним бізнесменом Доді аль-Фаєдом і дала поштовх проведенню цього останнього розслідування, яке обійшлося британським платникам податків у 7,3 млн. доларів. Версію про замах відстоював батько загиблого Мохамед аль-Фаєд, британський мільярдер єгипетського походження. Він уже встиг назвати результати останнього звіту «сміттям».

Розпад Бельгії,

Розпад Бельгії,

Бельгія до цього часу не може прийти до тями після шоку, який викликала «жартівлива» програма бельгійського державного телебачення. Сотні тисяч людей, які дивилися канал RTBF у середу ввечері, не повірили своїм очам і вухам — о 20.22 телеканал перервав свої звичайні програми, щоб повідомити надзвичайну новину: Бельгії, як держави, вже не існує. І все це через північну частину країни, парламент якої одноголосно проголосував за незалежність. Журналісти каналу почергово вели «живі» репортажі з різних точок країни: нового кордону, який з'явився між північною та південною частинами Бельгії, з Брюсселя, який занурювався у все більший хаос, з військового аеропорту поблизу столиці, де король Альберт і королева Паола сіли в літак і втекли з країни.

Розмір має значення

Розмір має значення

У центрі Чернігова в районі готелю «Градецький» на проспекті Миру під час будівельних робіт археологами виявлено християнське поховання XI століття. Ця знахідка дозволяє говорити, що територія тогочасного Чернігова була більшою, ніж вважали дотепер.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики