Тієї суботи подружжя Корнієвських, занепокоєне підозрілим станом своєї тримісячної Тетянки, викликало карету «швидкої допомоги». У Мелітопольському міському шпиталі № 1 зробили рентгензнімок і заспокоїли маму: мовляв, ніякої шпильки, про яку вам, Тетяно Дмитрівно, казав чотирирічний син, «супертехніка» в горлі не виявила. Заспокоїли — і відправили додому.
Тетянка ж продовжувала вередувати, і того ж таки дня, 9 вересня, батьки знову відвезли її до лікарні, цього разу — до дитячої. Там дитину також оглянули, рентгензнімок вивчав уже лікарський консиліум, в результаті чого було встановлено у дитини... гостре респіраторне захворювання. Призначили й відповідне лікування. З таким висновком колег погодився і лікар-отоларинголог, до якого також зверталися стривожені батьки.
За три тижні по цьому посеред ночі Тетянку вирвало, і з горла пішла кров. Доправлену бригадою «швидкої допомоги» дитину оглянув черговий хірург міськлікарні. Вирішив, що йдеться не про якусь хірургічну патологію, а проблеми кишково-шлункового тракту. Дитинку відвезли до інфекційної лікарні, де за чверть години Тетянка померла. Упродовж години лікарі-реаніматори марно намагалися повернути маля до життя...
Замість маленького громадянина — кримінальна справа. Чому ж лікарі проігнорували твердження матері про вірогідну шпильку? Чому не призначили ультразвукове обстеження? І чому, зрештою, медики, котрі контактували з кореспондентом, категорично застерігали від оприлюднення своїх прізвищ?
Наостанок зауважу, що рівень дитячої смертності в регіоні перевищує один відсоток (10,42 на тисячу народжених), у тому числі від травм й отруєнь уже помирає 7,34 відсотка новонароджених.