Про конституційну реформу
«Давайте не кривити душею: останні зміни до Конституції були неконструктивними», — одразу розставив крапки над «і» у ставленні до політреформи Президент. До того ж, за словами Віктора Ющенка, проведені ці зміни були в такий спосіб, який не викликає довіри. «Тому ми сьогодні бачимо війну постанов. Війну законів і указів, «єралаш» у кадрових призначеннях і блокуваннях таких призначень. Це ненормально», — наголосив Президент. І нагадав, чому попередній варіант Конституції вважали недосконалим: «Раніше вся країна залежала від того, з яким настроєм встане одна людина — ця людина сиділа на Банковій. Тепер уся країна залежить від того, як встане інша людина — з Грушевського. Таким чином країна щодня скочується до авторитарності. Тому давайте без докорів, спокійно визнаємо, що проведення реформи Конституції — це нагальне питання».
За словами Президента, є два способи руху в цьому напрямі. Перший — конструктивний: «Це коли ми всі (Президент, уряд, парламент) визнаємо, що цю роботу треба робити, і робимо все, аби в публічний спосіб реалізувати ці зміни». Якщо ж таким чином вдосконалити Основний закон не вдасться, «тоді я буду змушений коментувати крок, який не є ініціативою Президента, але який очевидно наступить. Це скасування результатів політреформи». Як зазначив глава держави, у такому разі доведеться починати все по-новій, адже Конституцію в тому варіанті, який ми мали до 2004 року, однаково треба змінювати. І значно простіше зробити це, визнавши, що попередні зміни були недосконалими, й розпочавши конструктивний діалог. Адже до цього «круглого столу», на думку Ющенка, влада й політикум прийдуть у будь-якому разі, різниця полягає тільки в тому, буде це через кілька років (і, відповідно, коштуватиме державі значно більше фінансів та зусиль) чи через кілька тижнів. При цьому, наголосив Президент, «монополії в цьому не повинно бути ні в кого, бо якщо сам парламент буде вносити зміни і сам їх проводити, ми матимемо ті самі проблеми, які є з чинними змінами. Потрібен максимально широкий механізм залучення конструктивних сил у процесі формування змін до Конституції». За словами В.Ю., якщо в результаті будуть зачеплені такі зміни до Основного закону, які потребують всенародного референдуму, його треба буде проводити.
Про участь у наступних президентських виборах
«Це питання не конструктивне. Хто піде на вибори, ще Бог покаже. Я не хочу гадати на кавовій гущі. Якщо моє перебування на цій посаді є позитивом для нації, я буду боротися», — сказав Ющенко і порадив із цим запитанням почекати ще три роки.
Про європейські перспективи України
Президент розраховує на те, що нова угода з Європейським Союзом дасть Україні чіткі перспективи щодо її вступу до цієї організації. «У лютому 2005 року ми розпочали діалог з формування трирічної угоди і на сьогодні здійснили близько 70 заходів з її виконання, у сімох напрямах сформульовані ключові меморандуми інтеграційного характеру», — зазначив Віктор Ющенко. Президент позитивно оцінив той факт, що Україна фактично завершила підготовку до вступу до Світової організації торгівлі, зокрема, парламент нарешті ухвалив увесь пакет потрібних для цього законів. «Я це говорю в тому контексті, що вступ до СОТ є обов’язковою умовою початку переговорів з ЄС про формування зони вільної торгівлі», — пояснив Ющенко. Також Президент, нагадавши про те, що завдяки безвізовому в'їзду Україну відвідали у 2,6 раза більше туристів, ніж минулого року, зауважив: надалі планується вести переговори щодо відповідних кроків з боку європейських країн, себто спрощення візового режиму для громадян України.
Про співпрацю з Росією
Україна вийшла на новий етап співпраці з Російською Федерацією, наголосив Президент. «Довгий час ці відносини були дуже складні, а в багатьох питаннях — неврегульовані. Ми почали з ініціативи про значне підвищення рівня цих переговорів, щоб знайти механізм, який би демонтував проблеми, що виникли на двосторонньому рівні». За словами В.Ю., ці питання можна вирішити лише системно, чим, власне, і займається комісія Ющенко—Путін, яка має чотири комітети. Ця комісія покликана вирішити питання від демаркації кордону і базування Чорноморського флоту РФ на території України (Президент іще раз наголосив, що, за міждержавною угодою, термін цього перебування обмежений 2017 роком) до питань соціальної та економічної сфери.
Про ймовірність нової Помаранчевої революції
«Мені б не хотілося, щоб нація повторно через такі кроки закріплювала свої демократичні права. Я хочу, аби була суспільна гармонія. Це важко, але найкраща для розвитку країна — та, яка стабільна. Ми всі повинні бути зацікавлені у стабільності».
Про своє отруєння
За словами Ющенка, справа про його отруєння, за великим рахунком, стосується не лише його особисто. «Це злочин не тільки проти Президента, це злочин проти нації. Або ми його розслідуємо і даємо силу нації, або даємо слабкість, якщо цього не зробимо». Глава держави повідомив, що наразі прокуратура перебуває дуже близько до завершення розслідування. Зокрема, вже відомо, що діоксин, яким отруїли Президента, може бути тільки іноземного походження. Встановлено, хто ставив на стіл і яку саме страву, де могла виникнути загроза передачі отрути в їжу. Загалом, зазначив Віктор Ющенко, «сьогодні є достатньо даних, щоб прийти з наручниками і забрати людей, частина з яких перебуває не в Україні. Я буду все робити дуже коректними методами, щоб змусити прокуратуру робити те, що вона зобов'язана робити за законом».
Про подарунок, який хотів би знайти під ялинкою
«Якщо чесно, то найбільше я хотів знайти під ялинкою мотоцикл. Коли я був у школі, у батька був мотоцикл К-750, і це така ностальгія... Мотоцикл мені прищепив любов до швидкості, до механіки, і довгі роки мені не вистачало мотоцикла. І за кожної нагоди — на свої дні народження, день Віктора, святого Миколая тощо — я запитував у близьких, коли в мене буде мотоцикл? Але недавно, дякувати Богові, отримав від дружини в подарунок мотоцикл. 1942 року випуску. Тепер, думаю, треба щось до мотоцикла». (Сміється)