У Верховній Раді оголошено перерву
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Про кадрову ротацію на рівні заступників міністра внутрішніх справ, що днями відбулася на Богомольця, 10, відомо вкрай мало. Скупі повідомлення Департаменту зв'язків iз громадськістю МВС породжують більше питань, ніж відповідей, до того ж ніхто в МВС не надає коментарів — таке собі затишшя перед бурею. Адже після заступників у нового міністра, чи то пак його господарів з «антикризової» коаліції, дійдуть руки й до керівників департаментів МВС, обласних головних управлiнь та спецпідрозділів міліції.
Але вже зараз, після приходу на керівні посади в МВС багатьох одіозних осіб, виникає два питання: як Василь Цушко поміняв команду Луценка без погодження із Президентом? Адже, згідно з указом Президента Ющенка, міністр мав погодити з ним нових керівників. І друге: на якій підставі були звільненні попередні заступники керівника МВС? Адже з власних джерел «УМ» відомо, що ніяких заяв за власним бажанням ні генерал Євдокімов, ні пані Поречкіна не писали.
Ймовірно, передбачаючи інтерес преси, міністр ще позавчора оголосив гру в мовчанку... на сто днів. Як бачимо, учорашній соціаліст по-своєму розуміє вимогу законодавства про прозорість та відкритість влади.
Але ж перейдемо до персоналій його команди. З двох перших заступників керівника МВС на посаді утримався лише донецький Ігор Білозуб. Щоправда, назвати його «людиною Луценка» не можна. Цього генерала Юрію Віталійовичу фактично нав'язали, як керівника Управління боротьби з організованою злочинністю МВС ще на початку осені, одразу після «другого пришестя» Януковича в уряд.
У колеги йому — ще одним першим заступником на місце генерала Євдокімова — призначено Михайла Корнієнка, який уже працював на цій посаді в МВС часів Миколи Білоконя. Професіональний мент часто витягав шефа з халеп — ішов на спілкування з пресою замість міністра, значно частіше давав коментарі й був здатний дещо по-єзуїтськи ерудовано відповісти на найнеприємніші питання «акул пера». В часи Луценка генерал Корнієнко заробляв на хліб у Юрія Бойка, який нині є міністром палива та енергетики. В останні місяці Корнієнко очолював службу безпеки «Нафтогазу України» й навіть був заступником голови компанії.
Але це лише квіточки. Далі йде суцільний «одіоз» в особах Миколи Плеханова та Віктора Суслова. Перший відтепер як заступник міністра куруватиме кадрову роботу та внутрішню безпеку. Можна лише здогадуватися, як колишній керівник Сумської міліції, що відзначився побиттям та затриманням студентів під час їх маршу-походу в 2004 році, боротиметься з хабарниками в погонах та які він підбиратиме кадри в органи міліції.
Щодо пана Суслова, екс-міністра економіки в уряді Пустовойтенка, то він теж є таким собі «подаруночком» для Президента від уряду Януковича. Суслов хоча й не дебоширив на рідній серцю Ющенка Сумщині, але свого часу немало допік Віктору Андрійовичу. Він — колишній соціаліст i друг самого Цушка. Свого часу очолив слідчу комісію з питань зловживань у Нацбанку в часи керівництва там Віктора Ющенка. Саме матеріали Суслова Віктор Медведчук свого часу намагався використати для шантажу проти Прем'єра Ющенка. Втім персональна провина глави НБУ в діях навколо валютних резервів доведена не була. Згодом Ющенко опинився в опозиції, а Суслов отримав від Кучми нагороду — посаду керівника Держкомісії з регулювання ринку фінпослуг.
У МВС не повідомляють, якими саме питаннями займатиметься в центральному апараті МВС цей заступник, але оскільки спритний пан Суслов ледь не першим за інших новопризначених зайняв службовий кабінет своєї попередниці Лідії Поречкіної, зрозуміло, що опікуватиметься він ласим шматком — усі фінанси та господарство МВС (а це i санаторії та бази відпочинку, i будівництво житла для МВС, i ремонт ІТТ, плюс нарахування зарплатні та пенсій особовому складу) в його компетенції.
Заступником міністра у зв'язках з Верховною Радою та іншими органами державної влади став Василь Мармазов — креатура комуністів, оскільки його батько входить до парламентської фракції КПУ i є близьким до російського бізнесмена Костянтина Григоришина.
Іншим заступником міністра — начальником кримінальної міліції — став Микола Куп'янський, який давно йде по міліцейських сходинках слідом за своїм шефом — вищезгаданим Ігорем Білозубом.
Заступниками стали й два столичні менти: начальником Головного слідчого управління МВС відтепер є Василь Боднар — колишній заступник по слідству в київській міліції, а от міліцією громадської безпеки опікуватиметься Василь Фатхутдінов, який раніше був заступником начальника УМВС у Київській області.
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>
Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>
Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>
Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>