Віднині експортери до кінця маркетингового року (липень 2006 — червень 2007) зможуть вивезти за межі держави зазначений обсяг зернових. При цьому уряд також повернувся до ліцензування експортованого зерна і затвердив порядок видачі таких ліцензій і розподілення квот. Для цього було створено відповідну комісію, яка розглядатиме подані заявки. До її складу ввійшли представники Мінагро, Мін'юсту, КРУ, митниці, Мінфіну, парламенту, Української зернової асоціації (УЗА). Очолив комiсiю перший заступник міністра економіки Сергій Романюк. Аби отримати ліцензію, експортер має надати всі дані про підписані договори.
Відповідно до встановлених правил, 80 відсотків від загального обсягу квоти буде розподілено між експортерами трьох останніх років, пропорційно вивезеним обсягам зерна.
Експерти стверджують, що за таких умов у виграшному становищі опиняться транснаціональні компанії, які давно присутні на нашому ринку. Загалом уряд встановлює повне адміністративне керування зернового ринку. «Ми повністю підримуємо ситуацію, коли держава контролює експорт зернових», — заявив міністр АПК Юрій Мельник.
У свою чергу, президент УЗА Володимир Клименко сказав, що встановлення урядом квот не відповідає реальному зерновому балансу. За його словами, Україна може не у збиток собі експортувати понад 5 млн. тонн зернових. Це навіть піде на користь, таким чином ми зможемо уникнути перенасичення внутрішнього ринку і падіння цін на зерно. Загальний експорт зерна має становити 11 млн. тонн, вважає Володимир Клименко.
За даними Світового банку, через запровадження квот на експорт зерна Україна втратила майже 300 млн. доларів США.