Відзнака «Зоряна мить», яку кілька років тому започаткували ювеліри дому «Лобортас & Карпова», виконана в стилістиці «романтичний авангард», виготовлена з золота, 65 діамантів та аквамарину, видобутого на українських родовищах, і оздоблена ручною вишивкою золотими та срібними нитками. «Цією коштовною відзнакою ми хочемо посилити існуючі державні премії, які сьогодні вручаються митцям», — каже засновник ювелірного дому Ігор Лобортас. Нагорода має три ступені, кожен з яких засвідчує вагомий внесок лауреата в мистецтво. На сьогодні премією II ступеня відзначені художник Київського ювелірного заводу Олена Богачова, режисер Ігор Стрембіцький і сценаристка Наталка Конончук — за документальну стрічку «Подорожні», яка свого часу була високо оцінена на Каннському фестивалі. «Сьогодні вперше вручається премія найвищого ступеня: особистостям, які досягли для України в цілому світі високих досягнень у мистецтві, — сказав Ігор Лобортас під час вручення діамантової зірки в офісі «Обозревателя». — У даному випадку Володимир Данилович є лідером українського оперного мистецтва».
Ювеліри кажуть, що прикраси такого рівня (а «Зоряна мить» «тягне» більш як на півкарата) коштують близько 15 тисяч доларів. Що ж стосується авторства нагороди, Ігор Лобортас вказує на Ірину Карпову: «Це єдиний художник, який працював над зіркою», — каже він. Автор тлумачить своє коштовне «дітище» так: «Зоряна мить» — це вершина творчості, час істини. Таким чином ми хотіли підкреслити, що людина досягла вершини своєї діяльності. Але дуже важливо також її взяти, примножити та розвинути».
Володимир Гришко відповів: «Я би не хотів казати, що це для мене — зоряна мить і я дійсно вже всього в житті досяг як митець, співак, актор та політик. Ні, попереду ще багато треба зробити. Сталося так, що ця висока нагорода збіглася з досить важливою подією в моєму житті — я знову повертаюся до «Метрополітен Опера»: з кінця 2007-го півтора року буду відсутній в Україні. До Нью-Йорка тенора запросили на російські сезони, де він під керівництвом найкращого диригента світу Валерія Гергієва має виконати опери «Війна і мир» та «Гравець».
«У мене багато відзнак, я всіх їх не одягну. Але цю буду носити з великою радістю! Гадаю, що вона для мене буде найдорожчою після Шевченківської, — розчулено каже Гришко. — Я буду відпрацьовувати її своїми діями та вчинками». У планах Володимира Гришка — відкриття студії, де зможуть записуватися діти зі шкіл-інтернатів та неблагополучних сімей: «Я буду записувати там дітей незалежно від їхнього гаманця, як у нас зараз прийнято, — каже народний артист. — Тобто підтримуй своє, слухай своє, обирай українське», — підсумовує він. На питання, скільки ж подібних премій він має, співак ніяково знизує плечима: «Ні, ні, сотні в мене нема — я ж не Фідель Кастро...» Проте зізнається, що ця цифра сягає десяти-п'ятнадцяти штук.
Відомо, що одним із тих, хто приймав рішення стосовно вибору лауреата «Зоряної миті», був філософ Мирослав Попович. «Нам, компанії з ювелірного мистецтва, було дуже важливо, щоб до нашої ради входив хтось із відзнакою ордена Почесного легіону», — коментує Ігор Лобортас.