Першим видимим кроком до об'єднання національно-демократичних партій у єдину політичну силу, про яку йшлося в суботу на з'їзді УРП «Собор», має стати організаційна єдність між двома абсолютно незалежними частинами розколотого майже десять років тому Народного руху. Як вдалося дізнатися «УМ», можливо, саме цього тижня буде публічно оголошено про намір створити єдину раду на чолі з лідерами двох партій — Борисом Тарасюком (НРУ) та Юрієм Костенком (УНП), спільний секретаріат і спільні офіси. Кінцевою метою цього акту має стати злиття двох партій.
«Нинішня ситуація в країні стала можливою внаслідок набуття чинності політреформи і неузгодженостей у демократичному таборі. Тому ми зобов'язані подбати про консолідацію національно-демократичних сил», — прокоментував «УМ» наміри нинішніх та колишніх рухівців заступник голови НРУ, народний депутат від блоку «Наша Україна» Василь Куйбіда. Помилки 2006 року і загострення протистояння в країні змушують «нацдемів» усвідомити «свою відповідальність за Українську державу і відкинути свої особисті інтереси» — так Куйбіда пояснив, що саме надихнуло рухівців на активні переговори і спільні дії, хоча в попередні роки процес об'єднання далі декларативних заяв не просувався.
Зазначимо, що досі одним із каменів спотикання у питанні об'єднання правоцентристських сил була проблематичність механізмів такого єднання. Як розповідав у інтерв'ю «УМ» лідер Української народної партії Юрій Костенко, для нього принциповим є об'єднання партій «з низів». Проте Василь Куйбіда дав зрозуміти, що тепер Костенко таки пішов на компроміс зі своїм принципом. «Ну якщо верхи не демонструватимуть кроки до об'єднання, то і низи не візьмуться... — пояснює заступник голови НРУ. — І, крім того, ви зрозумійте: якщо в кожному з 29 тисяч населених пунктів почнеться поступове об'єднання, то на скільки часу воно затягнеться».
Рухівцям, які хочуть злитися воєдино, є куди поспішати, бо немає гарантій, що парламентські вибори не будуть позачерговими. Плюс цілком реальними є дострокові вибори в органи місцевого самоврядування. А щоб нова партія могла взяти участь у виборчому процесі, вона повинна бути, як мінімум, рік зареєстрована у Мін'юсті.