Коли 27 листопада кіровоградці прокинулися зі сподіваннями, що місто нарешті має хоч якогось, але господаря — мера, то виявилося, що якраз навпаки, боротьба за керівне крісло не завершилася, а розгорнулася з новою силою. Протистояння чотирьох кандидатів і сил, що їх підтримують, вихлюпнулося на місто судовими позовами, компроматами, мітингами і таким модним в Україні явищем, як «касетний скандал». Недарма ж Кіровоград на виборах 2004 року називали «електоральним Сталінградом». Хоч масштаби цього разу не ті, а от наслідки... Правда, на третій тур може ніхто не прийти.
Результатами виборів незадоволені аж чотири кандидати.
Знятий за кілька хвилин до виборів, лідер симпатій кіровоградців Олександр Нікулін подав у місцевий і апеляційний суди позов про відновлення своїх прав як кандидата і визнання дій ТВК незаконними.
Олександр Дануца — «нашоукраїнець», ставленик нардепа Едуарда Зейналова, близького до Олександра Третьякова, — за результатами паралельного підрахунку зайняв друге місце і на 400 голосів відстав від лідера перегонів(якщо не рахувати знятого Олександра Нікуліна). Подав близько 100 скарг на ТВК і вимагав перерахунку голосів на частині дільниць.
За екс-нардепа, комуніста Володимира Пузакова несподівано для всіх проголосувало 16% тих, хто прийшов на вибори. Відповідно, став переможцем. Відразу ж після того як стали відомі результати голосування, місцеві «регіонали» активно виступили на підтримку Пузакова. А за кіровоградськими представниками цієї політичної сили стоїть, як відомо, Ігор Шаров. До речі, саме регіонали керували Кіровоградом до виборів у місцеві органи самоврядування.
Мітинг на головній площі міста на підтримку Володимира Пузакова і проти відміни результатів виборів зібрав близько тисячі літніх кіровоградців. Того ж дня в ефірі місцевої телекомпанії з'явився компромат на головного конкурента — Олександра Дануцу. Відеозапис розмови одного з керівників обласної організації «Нашої України» та відомого в місті «регіонала» про можливість фальсифікації підрахунку голосів на користь Олександра Дануци. Запис крутили в новинах і окремо перед членами ТВК.
І, врештi, четвертий, але зовсім не останній гравець — Олександр Табалов. Саме цьому кандидату приписують зняття з виборів Олександра Нікуліна і перетворення територіально-виборчої комісії на «торговельно-виборчу». Здавалося б, що після зайнятого третього місця він заспокоїться і відійде від боротьби. Та саме за ініціативи одного з його технічних кандидатів 1 грудня було подано в ТВК скарги на визнання виборів недійсними. Що ТВК слухняно і виконала. Підстави, звичайно, знайшлися: на кількох дільницях були зайві бюлетені, на кількох — не вистачало по 70 штук. Та й штамп «вибув» навпроти прізвища «Нікулін» не проставляли на 13 дільницях. Але коли на ці ж порушення вказували інші кандидати, члени ТВК не реагували.
Так що тепер кіровоградців очікують уже треті вибори міського голови. Цього разу — за рахунок місцевого бюджету. Коли їх призначить сесія міської ради — невідомо. У кандидата БЮТівців, які переважають у раді, шансів — нуль, і тому тут уже як хто з ким домовиться. Хоча поки що обов'язки мера виконує заступник від БЮТ Анатолій Перевозник і такий стан справ депутатів міської ради якраз задовольняє...
Якщо суд відновить Олександра Нікуліна в правах, то інші три сили спробують або домовитися з ним, або будуть тиснути до останку, як цього разу, коли кандидата двічі знімали за зовсім незначні порушення. Крім того, міжусобна боротьба буде нещадною — дуже вже багато грошей викинуто за два тури і надто малий розрив голосів показали вибори 26 листопада.