Уряд Естонії позавчора схвалив і направив на затвердження парламенту законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за публічне використання та розповсюдження символіки окупаційних режимів, повідомляє Бі-Бі-Сі. Під дію законопроекту потрапляють прапори, герб, знаки відзнаки та інші символи Радянського Союзу та союзних республік, а також символіка Націонал-соціалістичної партії Німеччини і СС. За використання забороненої символіки юридичними особами передбачається покарання у вигляді штрафу до 50 тис. естонських крон (21 тис. гривень). Особи, помічені у використанні радянської чи нацистської символіки в громадських місцях, можуть бути засуджені до ув'язнення терміном до трьох років. Закон, скоріше за все, буде схвалено, оскільки в парламенті діє проурядова більшість. «Не повинно бути жодної різниці у ставленні до символіки часів Сталіна і Гітлера», — заявив глава уряду Естонії Андрус Ансіп.
Парламент Естонії вже розглянув закони «Про захист військових поховань» та «Про знесення непридатних споруд». Формулювання першого з цих законів, у якому говориться, що «заборонено встановлювати пам'ятники, які розпалюють ворожнечу та прославляють країни, які окупували Естонію», дозволить на законних підставах демонтувати пам'ятник воїну-визволителю Таллінна від фашистів. Другим законом передбачається перепоховати на цвинтарі останки радянських солдатів із «невідповідного» місця в сквері біля пам'ятника. Передбачається, що ці закони нарешті поставлять крапку в протистоянні противників та прибічників знесення пам'ятника радянським воїнам у столиці Естонії, а також інших аналогічних пам'ятників у країні, повідомляє російська інтернет-агенція newsru.com.
У відповідь на дії Естонії МЗС Росії розродилося гнівною заявою, в якій, зокрема, йдеться: «Влада Естонії продовжує блюзнірські спроби переписати історію, поставити в один ряд злочини нацистів і подвиг радянського народу». До цього подвигу Москва прирівнює також окупацію Естонії, Литви та Латвії. Уряди цих трьох країн за підтримки США неодноразово закликали російську владу визнати приєднання цих країн до СРСР у 1940 році окупацією. Однак Москва продовжує вважати, що введення частин Червоної армії в прибалтійські країни відповідало тодішнім нормам міжнародного права.