Близько 15-ї години 28 листопада на території, орендованій Національним космічним агентством України, пролунав потужний вибух, внаслідок якого до неба здійнялася жовта хмара. Це сталося прямісінько на очах курсантів, студентів та викладачів розташованого тут же Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
За радянських часів на цій території базувалося Вище зенітно-ракетне командне училище Військ протиповітряної оборони. Потім ВНЗ змінив свою спеціалізацію на міліцейську. Проте характерною ознакою території поруч з полігоном, на якому відкарбовували свої стройові навички курсанти, дотепер залишаються численні ракетні установки. Всі до них настільки звикли, що мимоволі сприймали це добро за такий собі музей просто неба. Однак коли шарахнуло серед білого дня, свідки вибуху стурбувалися неабияк — з бойовими ракетами, як кажуть, жарти погані.
Як повідомив головний спеціаліст відділу Державного пожежного нагляду Максим Співак, вибух стався саме тоді, коли співробітники відкритого акціонерного товариства «Укрспецтехнологія» проводили ліквідаційні роботи з частинами тактичної ракетної установки С—200. Повністю загоряння ліквідували протягом півтори години. За свідченням Максима Сергійовича, пожежу слiд віднести до специфічних, оскільки походження продуктів горіння було невідомим.
Однак начальник санітарно-епідеміологічної станції відділу охорони здоров'я Управління Міністерства внутрішніх справ України у Дніпропетровській області Микола Біжко зреагував тільки через день, направивши на адресу керівництва університету внутрішніх справ рекомендації щодо призупинення занять та виселення курсантів із казарм до з'ясування усіх обставин вибуху. Деякі співробітники вузу скаржилися на головний біль та нудоту. Про дату відновлення навчального процесу поки що не відомо.
Як повідомив прокурор Жовтневого району Дніпропетровська Іларіон Рудь, ВАТ «Укрспецтехнологія» проводило роботи з утилізації частин ракетної техніки на цілком законних підставах — зокрема, мали необхідну ліцензію на право здійснення такої діяльності. І поки що кримінальну справу порушено тільки за фактом, а остаточні висновки можна буде зробити після того, як усі обставини надзвичайної події вивчать фахівці. За попередніми ж даними, винними можуть виявитися військові, що не провели дегазацію, себто, не вжили необхідних заходів перестороги перед утилізацією.
Саме тоді, коли співробітники ВАТ «Укрспецтехнологія» проводили роботи з частинами ракетного обладнання, і стався вибух. 32-річний працівник дістав глибокі опіки. Як повідомив завідуючий опіковим центром другої клінічної міської лікарні Дніпропетровська Сергій Слісаренко, у чоловіка пошкоджено 50 відсотків шкіри з ураженням дихальних шляхів, і його стан доводиться розцінювати як вкрай важкий. А от стан здоров'я ще одного, 22-річного, потерпілого побоювань не викликає — опіки 2-го та 3-го ступенів дозволять обійтися без пересадження шкіри.